Міноборони: Україна не скасує ракетні навчання

Копирайт изображения Міністерство оборони України
Image caption Ракетні навчання заплановані на 1-2 грудня у південних регіонах України

Українська армія не планує скасовувати свої ракетні навчання неподалік Криму через заяви Росії. Про цезаявив речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко.

Українські силовики відзначають, що навчання та випробування відбуваються суворо за планом.

"Все, що стосується міжнародних договорів та попереджень, Україна виконує у відповідності до цих норм. І все, що заплановано, буде обов'язково проведено", - цитує полковника Лисенка УНІАН.

"Що стосується якихось погроз і таке інше, воно не може завадити цим планам", - додав пан Лисенко.

1-2 грудня на півдні України заплановані навчання Повітряних сил ЗСУ. Там проведуть стрільби зенітних керованих ракет середньої дальності.

"Повітряні стрільби проходитимуть виключно у повітряному просторі України, над відкритим морем, та здійснюватимуться суворо до норм міжнародного права", - йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

Там відзначають, що попередили авіакомпанії різних країн про навчання.

"Пряма провокація"

Представниця російського МЗС Марія Захарова назвала навчання провокацією.

"Її розрахунок був у тому, щоб дочекатися жорсткої реакції з боку Росії", - вважає вона.

Речник російського президента Дмитро Пєсков відзначив: "У Кремлі не хотіли б допускати будь-яких дій України у порушення міжнародного права, які могли б спричинити створення небезпечних умов для міжнародних перельотів над територією Росії або в прилеглих районах".

Українське видання "Дзеркало тижня" з посиланням на "джерела в Міноборони України" раніше повідомило, що Росія нібито надіслала лист, у якому попередила, що вона може збити українські ракети і завдати ударів по пускових установках у випадку навчань.

Дмитро Пєсков на питання про те, чи мав місце такий лист, не зміг відповісти: "Перший раз про це чую. Мені потрібно уточнити".

Новини на цю ж тему