Індійським кінотеатрам наказали вмикати гімн

Індія Копирайт изображения AFP
Image caption Судді додали, що під час виконання гімну потрібно вставати

Верховний суд Індії постановив, що у кожному кінотеатрі країни перед початком фільму потрібно вмикати національний гімн.

У рішенні йдеться, що ця норма набирає чинності за десять днів після ухвалення.

Глядачі повинні слухати гімн стоячи, додали судді.

Протягом 1960-х та 70-х років кінотеатри регулярно ставили гімн, однак згодом від цієї практики відмовились.

Користувачі соцмереж сприйняли нововведення неоднозначно.

У Індії немає єдиного закону про національний гімн, а положення законів кожного з 29 штатів, з яких складається країна, відрізняються між собою.

У 2003 році штат Магараштра на заході Індії зобов'язав всі кінотеатри на своїй території програвати гімн. У той же час минулого року Верховний суд Мадраса ухвалив протилежне рішення для штату Таміл Наду.

Утім, у середу колегія з двох суддів Венрховного суду постановила: гімн потрібно вмикати у всіх країнах, а його виконання має супроводжуватися показаним на екрані зображенням національного прапора.

Це рішення викликало жваві суперечки серед користувачів індійських соцмереж. Деякі з них називали його непотрібним, інші - не знаходили в ньому нічого поганого, треті - підходили до ситуації з гумором.

Так чи інакше, хештег #NationalAnthem ("національний гімн") у середу увечері був одним з найпопулярніших серед індійських користувачів Twitter.

Так само розділилися думки і читачів Facebook-сторінки Індійської служби ВВС.

"Чому ми рухаємося назад? Патріотизм це щось про освіту, краще суспільство, але не про нав'язування молодому поколінню. Пускати гімн перед фільмами сьогодні - це неповага", - написав користувач з ніком Krushik AV.

"Це справді хороша ідея… У моєму місті кінотеатри завжди включають національний гімн, і вставати під нього разом з усіма - це чудове відчуття", - не погоджується з ним Sachin Sudheer.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему