Урна із прахом Кастро вирушила у прощальну поїздку Кубою

Прах Фіделя Кастро Копирайт изображения AFP
Image caption Автоколона з останками Кастро почала подорож від будівлі міністерства оборони Куби

Урну із прахом померлого лідера кубинської революції Фіделя Кастро урочисто провезли вулицями Гавани і відправили в чотириденну поїздку Кубою, пізніше прах поховають у місті Сантьяго, де пройшло дитинство пана Кастро.

Автоколона з останками Кастро почала подорож від будівлі міністерства оборони Куби, біля якого зібрався величезний натовп. Люди вигукували "Я Фідель!", "Хай живе Фідель!", повідомляють кореспонденти з місця подій.

Процесію назвали "караваном свободи", вона повторить маршрут, який пройшов Фідель Кастро у 1959 році, після перемоги революції на Кубі. Тоді кубинський лідер проїхав 950 кілометрів від Гавани до Сантьяго-де-Куба, де зустрічався із жителями кожного населеного пункту та розповідав їм про перемогу революції.

На Кубі проходить п'ятий день дев'ятиденної жалоби, яка почалася після смерті Фіделя Кастро в минулу п'ятницю. Сам Кастро заповів піддати себе кремації, його волю виконали через кілька годин після його кончини.

Деякі світові лідери публічно вшанували пам'ять кубинського революціонера. Однак деякі виступили з різкою критикою. Обраний президент США Дональд Трамп назвав Фіделя "жорстоким диктатором".

Новини на цю ж тему