Кореєць розповідає онукам казки через Instagram

Для того, щоб підтримати свого батька, Джі Лі купив один із його малюнків Копирайт изображения FACEBOOK: JI LEE
Image caption Для того, щоб підтримати свого батька, Джі Лі купив один із його малюнків

Як розповідати історії онукам, якщо вас із родиною розділяють океани?

75-річний житель Південної Кореї Чан Чже захопився новим світом соціальних медіа.

За допомогою дружини та сина Чан Чже звернувся до Instagram, аби використати його як інструмент для розповіді та обміну картинами, які він малює для трьох улюблених онуків.

На його акаунті - "Малюнки для моїх внучат" - зараз більше 90 тисяч підписників.

Копирайт изображения INSTAGRAM: CHAN JAE
Image caption Артур, Аллан і Астро - внуки 75-річного Чана Чже

Втім, його успіх не є випадковим. Акаунт став проектом сина - художника Джі Лі, 45-річного дизайнера з Facebook, компанії якій належить Instagram.

Сім'я емігрувала в Сан-Паулу із Сеула в 1981 році.

А Джі Лі переїхав до Нью-Йорка, коли його сестра і її чоловік повернулись в Корею зі своїми двома синами.

"Мій батько був на пенсії і проводив час зі своїми небожами: водив їх до школи, і це займало більшу частину його дня. Після того, як вони виросли, він не знав, чим зайнятись, цим налякав мою матір і мене", - сказав пан Лі.

Копирайт изображения INSTAGRAM: CHAN JAE
Image caption "Ви, хлопці, вчите тхеквондо?"

Син переконував свого "тихого" батька, який "ненавидів вивчати нові речі", протягом декількох місяців, аби він зробив щось для своїх онуків. Він колись малював і для своїх дітей. Наприклад, дідусь може розмістити фотографії в інтернеті, щоб залишатися з онуками на зв'язку.

"Він ненавидів цю ідею й не міг зрозуміти принцип. Він не розумів, нащо ми хотіли ділитися своїм мистецтвом в Instagram, але я вирішив навчити його", - розповів його син BBC.

"Але я сидів із ним кожного дня. Одного разу за вечерею у нас була розмова про малюнок для мого сина. Це був вирішальний момент, і батько став краще сприймати навчання".

За словами його сина, він використовує різні інструменти для редагування і навіть розуміє хештеги.

"Цей обліковий запис в Instagram дійсно змінив життя мого батька. З того часу він робить один малюнок в день. Моя мати пише оповідання, а батько "оживляє" їх".

Копирайт изображения INSTAGRAM: CHAN JAE
Image caption Динозаври: друзі всіх дітей

Динозаври, панди, супергерої і природа - теми робіт Чан Чже.

Ще важливо, що кожен пост чомусь вчить, нагадує, навіть несе особисте послання. Історії перекладені трьома мовами: англійською, корейською та португальською.

Копирайт изображения INSTAGRAM: CHAN JAE
Image caption Дружина Чан Чже та онуки

"Твоя бабуся - супержінка. Вона з дитиною на руках спереду, й ще одна сидить на спині. Діти, будь ласка, не забувайте прочитати "пост, який зігріє серце".

Аби рухатися далі, Джі Лі розповів історію свого батька на відео у Facebook. Воно стало вірусним, зібравши понад 18 000 реакцій і 1,3 мільйона переглядів на сайті.

"Я ліг спати, а коли прокинувся - воно стало вірусним. Акаунт в Instagram також набирав підписників".

Тисячі користувачів Facebook написали про те, наскільки історія пана Чана Чже їх вразила.

Наприклад, Девід Харві поділився подібним досвідом, коли показав літнім людям можливості технологій.

"Мій батько також не мав майже ніякого інтересу до технологій та текстових повідомлень, але тепер ми стали набагато ближчими."

Деврін Карлсон-Сміт написав: "Я був одним із перших, хто підписався на "малюнки для моїх онуків", і розповів вам історію про те, як зареєстрував мою маму в Instagram. Мені подобається, що ваш тато повернувся у своє мистецтво. Я сподіваюсь, що мені вдасться зробити те саме, аби не втратити свої навички".

Пан Джі Лі вважає, що ця історія корисна. Вона допомагає іншим по всьому світу.

"Це вимагає терпіння і співпереживання, аби навчити когось такого, як мій батько, побачити сенс і радість від запуску проекту із використанням технологій. Але й для нас це було неймовірно корисно".

Новини на цю ж тему