Росія втратила вантажний космічний корабель "Прогрес"

МКС Копирайт изображения GETTY IMAGES
Image caption "Прогрес" мав доставити харчі й обладнання на МКС

Уламки російського космічного вантажного корабля "Прогрес-МС04", зв'язок з яким втратили раніше в четвер, ймовірно, згоріли в атмосфері в небі над республікою Тива, заявили в Роскосмосі.

"За попередньою інформацією, внаслідок нештатної ситуації втрата ТВК (транспортного вантажного корабля. - Ред.) сталася на висоті близько 190 км над важкодоступною безлюдною гористою територією республіки Тива, і більшість фрагментів згоріли в щільних шарах атмосфери", - йдеться в заяві.

Російські інформагентства, посилаючись на свої джерела в силових органах Тиви, повідомили про спалахи, які очевидці бачили біля населеного пункту Іштіі-Хем, і припустили, що це могли бути уламки "Прогресу".

На борту корабля було 2,5 тонни вантажу: паливо для дозаправки МКС, вода і повітря, наукове обладнання, харчі, одяг, медикаменти.

Стикування корабля з МКС було заплановане на 3 грудня.

Зараз на борту станції перебувають російські космонавти Андрій Борисенко, Сергій Рижиков і Олег Новицький, американські астронавти Роберт Шейн Кімброу і Пеггі Вітсон, а також астронавт Європейського космічного агентства Тома Песке.

У Роскосмосі запевняють, що втрата "Прогресу" не позначиться на роботі МКС.

У травні минулого року в щільних шарах атмосфери над Тихим океаном згорів інший корабель цього класу - "Прогрес М-27М".

Також на цю тему