Перестрілка силовиків під Києвом: загинуло 5 правоохоронців

Княжичі Копирайт изображения facebook.com/anton.gerashchenko
Image caption Перестрілка сталася у селі Княжичі Броварського району.

У ніч на неділю у селі Княжичі під Києвом сталася перестрілка правоохоронців, в результаті якої загинуло п'ять співробітників поліції.

За словами члена колегії МВС Антона Геращенка, обставини трагедії такі: карний розшук міста Києва працював над затриманням банди грабіжників і вночі отримав інформацію про те, що чергове пограбування може статися в селі Княжичі. Туди виїхала група затримання та спецпідрозділ КОРД.

На одній з вулиць села розмістилися поліцейські розвідники, які мали стежити за обстановкою і дати команду про затримання злочинців.

"Планувалося класичне затримання банди грабіжників в той момент, коли вони спробують розпочати здійснення злочинного задуму", - написав у Facebook пан Геращенко.

В цей час в сусідніх будинках режимі спрацювала охоронна сигналізація і на місце прибув наряд Держслужби охорони, який помітив і затримав двох поліцейських розвідників.

"У той же час група захоплення, судячи з усього вирішила, що співробітники розвідки потрапили в біду, їх захопили злочинці, які їх виявили, і виїхали на мікроавтобусі на вулицю, де співробітники ДСО затримали поліцейських розвідників", - повідомив пан Геращенко.

Копирайт изображения facebook.com/anton.gerashchenko
Image caption Недобудований будинок, у якому розмістились поліцейські-розвідники

Після цього між співробітниками Держслужби охорони та групою захоплення сталася перестрілка.

В результаті загинули двоє співробітників Держслужби охорони, двоє поліцейських розвідників і співробітник спецпідрозділу КОРД, який входив до групи захоплення.

Троє підозрюваних у розбої, почувши перестрілку, відмовилися від плану грабувати і намагалися втекти. Їх затримали. У них вилучили вогнепальну зброю.

Пан Геращенко назвав подію "трагічною випадковістю".

"Слідчі працюють на місці і будуть посекундно відновлювати всі деталі того, що сталося і встановлювати причини того, як і чому все це стало можливим. Внутрішнє розслідування Національної поліції також буде повним, всебічним і чесним", - каже пан Геращенко.

Брак навичок?

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який більше 30 років працював у правоохоронних органах, вважає, що правоохоронців мали проінформувати про операцію.

"Будь-який дзвінок з того місця мав попасти у міліцію, правоохоронців мали попередити, що туди їде Держслужба охорони", - вважає пан Москаль.

Він розкритикував нещодавно проведену реформу поліції і заявив, що подібні інциденти стаються через відсутність координації, а також через те, що новим поліцейським бракує професійних навичок.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему