Путін заявив про відновлення балансу сил у світі

Копирайт изображения Getty Images

Президент Росії Володимир Путін вважає, що баланс сил в світі поступово відновлюється. Відповідну заяву він зробив у програмі "Підсумки тижня".

Путін заявив, що за часів так званої "арабської весни" в 2011 році, коли змінилися режими відразу в кількох близькосхідних країнах, можливості Росії впливати на ситуацію були обмежені.

На думку російського президента, в сучасному світі слухають лише тих, "чий голос звучить досить голосно для того, щоб їх почули", і тепер баланс сил відновлюється.

Путін в черговий раз звинуватив найбільші світові держави в порушенні норм міжнародного права на догоду власним геополітичним інтересам за часів "арабської весни". При цьому він вважає, що тепер вони знову почали повертатися до цих норм.

В останні роки Росію критикують за порушення норм міжнародного права у зв'язку з анексією Криму, збройним конфліктом на Донбасі і бомбардуваннями Сирії, в результаті яких, за даними правозахисників, гинуть мирні жителі.

При цьому, на думку деяких зарубіжних експертів, операція в Сирії, яку Росія проводить з осені 2015 року, дійсно зробила її в цьому конфлікті ключовим гравцем, без участі якого не вдасться досягти його завершення.

Офіційно причиною початку операції в Сирії російська влада назвали боротьбу з угрупуванням "Ісламська держава", яка контролює частину Сирії.

У той же час країни Заходу вважають, що під цим приводом Росія фактично надає військову підтримку силам президента Башара Асада в громадянській війні, яка триває в країні з 2011 року.

Новини на цю ж тему