Росія звинуватила Червоний Хрест в байдужості

Сирія Копирайт изображения AFP

Міноборони Росії звинуватило Міжнародний комітет Червоного Хреста в необ'єктивності і байдужості до вбивства російських лікарів у Сирії.

Раніше у Червоному Хресті заявили, що відповідальність за атаку на медичну інфраструктуру лежить на всіх учасників конфлікту.

Офіційний представник російського Міноборони генерал-майор Ігор Конашенков назвав цю заяву цинічною.

"Ми розраховували, щонайменше, на повагу МКЧХ до діяльності наших лікарів в Алеппо і на осуд дій бойовиків так званої "опозиції", - заявив Конашенков.

За його словами, мова не йде про порушення сторонами конфлікту "міжнародного гуманітарного права, як йдеться в повідомленні МКЧХ, а про заздалегідь підготовлене, холоднокровне вбивство лікарів бойовиками".

У заяві Червоного Хреста між тим підкреслюється, що медична інфраструктура, персонал і поранені перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права і не повинні піддаватися атакам.

В Алеппо загинули дві російські медсестри, а кілька працівників лікарні отримали поранення.

ООН і представники країн Заходу критикують Росію за авіаудари по Алеппо, жертвами яких стають мирні жителі. Росію також раніше пов'язували з бомбардуваннями лікарень в Сирії. Російська влада ці звинувачення відкидає.

Новини на цю ж тему