Сінгапур лідирує в глобальних рейтингах освіти

Азійські школярі Копирайт изображения NTU

Сінгапур посів перше місце у всіх трьох міжнародних рейтингах освіти Pisa. Школярі цієї країни показали найкращі результати у тестах із математики, читання та природничих наук.

Організатором цих авторитетних рейтингів є Організація економічної співпраці та розвитку.

Їх формують на основі тестів, які складають 15-річні школярі у понад 70 країнах. Україна до них не входить.

Тести Pisa проводять раз на три роки, і їхні результати справляють дедалі більший вплив на освітню політику в багатьох країнах.

За словами Андреаса Шляйхера, директора ОЕСР із освіти, Сінгапур не лише "перебуває на хорошому рівні, а й рухається вперед".

Цього року в перших десятках рейтингів, як і раніше, домінують азійські країни. У рейтингу природничих наук вони обіймають сім позицій із топ-10.

Із неазійських країн до топ-п'ятірок рейтингів увійшли лише Естонія, Фінляндія, Канада та Ірландія.

Минулого разу найсильнішим в освіті назвали місто Шанхай, але цього разу його включили в рейтинги не окремо, а разом із кількома іншими регіонами Китаю.

Росія у переліку з природничих наук - на 32 місці, США - на 25-му.

"Ми втрачаємо ґрунт під ногами - тривожна перспектива, адже у сьогоденній економіці, що базується на знаннях, найкращі робочі місця можуть мігрувати куди завгодно у світі", - сказав Джон Кінг, міністр США із питань освіти.

За словами пана Шляйхера, такі азійські країни, як Сінгапур, змогли досягти блискучих результатів без великого розриву між дітьми із заможних і небагатих родин.

Він також відзначив прогрес В'єтнаму, який посів 8 місце в рейтингу природничих наук.