Британський авіаносець "Ілластріес" вирушив в останнє плавання

Ілластріес Копирайт изображения MOD
Image caption Це легкий авіаносець, який несе літаки укороченого або вертикального злету й посадки, а також вертольоти.

Останній британський авіаносець "Ілластріес", який залишився на ходу, вирушив із Плімута у своє останнє плавання. Корабель продали турецькій компанії, яка займається переробкою.

Міністерство оборони Британії повідомило, що авіаносець продали за два мільйони фунтів (понад 2,5 мільйонів доларів).

Раніше влада Британії припустила, що "Ілластріес" можуть зберегти як пам'ятку авіаносців типу "Інвінсібл", які зняли з виробництва .

Корабель спустили на воду в 1978 році. Це легкий авіаносець, який несе літаки укороченого або вертикального злету й посадки, а також вертольоти. У серпні 2014 року його вивели зі складу британського Королівського військово-морського флоту після 32 років служби.

Колишній Перший морський лорд Британії (глава ВМФ), адмірал Джок Слейтер був першим офіцером, який командував на "Ілластріес".

Копирайт изображения MOD
Image caption Корабель водотоннажністю 22 тисячі тонн, також відомий як "Ласті", брав участь у військових операціях у Боснії, Іраку й Сьєрра-Леоне.

"Мені дуже сумно бачити останній із кораблів типу "Інвінсібл", який іде на переробку", - сказав він BBC.

Корабель водотоннажністю 22 тисячі тонн, також відомий як "Ласті", брав участь у військових операціях у Боснії, Іраку й Сьєрра-Леоне.

На зміну авіаносців такого типу приходять нові - Британія будує судна нового покоління ("Квін Елізабет" і "Прінс оф Уельс" на судноверфях Роса в Шотландії). Вони будуть готові не раніше як через 10 років.

Новини на цю ж тему