Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці подав прохання про відставку

Маттео Ренці (5 грудня) Копирайт изображения Getty Images
Image caption Маттео Ренці віддає перевагу достроковим виборам або широкій коаліції

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці вручив президенту країни прохання про відставку. Це сталося через три дні після поразки уряду на референдумі, з результатами якого пан Ренці пов'язав свою політичну долю.

Він пообіцяв зачекати з відставкою, доки Сенат ухвалить бюджет уряду на 2017 рік. Сенат це зробив у середу, і пан Ренці подав прохання про відставку.

Однак у країні поширилася непевність щодо того, хто керуватиме країною після відставки Ренці.

Маттео Ренці, за повідомленнями, віддає перевагу достроковим виборам або приходу до влади тимчасового уряду. Президент Італії Серджо Маттарелла виступає проти дострокових виборів.

Саме від президента залежить, що буде далі.

У неділю громадяни проголосували проти конституційної реформи пана Ренці. Її підтримали 41% виборців, а 59% проголосували проти.

Image caption "Законопроект про бюджет ухвалено. Офіційна відставка о сьомій. Дякую всім і хай живе Італія"

Невдовзі по тому, як Сенат проголосував за бюджет, Маттео Ренці вислав твіт про те, що о 19:00 (20:00 за київським часом) поїде до президента.

Згідно з повідомленнями, пан Ренці підтримує створення в Італії "уряду національної відповідальності" - широкої коаліції із залученням інших політичних партій.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ренці в цифрах

Наразі незрозуміло, хто міг би стати на чолі такого тимчасового уряду. Серед кандидатів називають міністра фінансів і однопартійця пана Ренці Карло Падоана і лідера Сенату П'єтро Грассо, який не належить до жодної політичної сили.

Мандат уряду пана Ренці вибігає через 14 місяців.

Копирайт изображения AP
Image caption Маттео Сальвіні з "Ліги Півночі" закликає до негайного скликання дострокових виборів

Новини на цю ж тему