Жирафи "тихо вимирають"

giraffes Копирайт изображения IUCN
Image caption Популяція жирафів зменшилася через браконьєрство, регіональні конфлікти в Африці та розширення територій сільськогосподарських угідь

За останні 30 років популяція жирафів скоротилася на 30%. Найвищі ссавці на планеті опинилися під загрозою зникнення.

За даними Міжнародного союзу охорони природи, у 1985 році популяція становила від 152 до 163 тис. особин. Зараз вона скоротилася до приблизно 97 тис.

Популяція цих тварин зменшилася через браконьєрство, регіональні конфлікти в Африці та розширення територій сільськогосподарства.

Міжнародний союз охорони природи досі класифікував жирафів як тварин "що перебувають під найменшою загрозою". Однак в останньому "Червоному списку" тварин, що перебувають під загрозою зникнення, МСОП назвав жирафів "уразливими" до зникнення.

За словами доктора Джуліана Фенессі, який є співголовою групи фахівців із жирафів у МСОП, істоти переживають "тихе вимирання".

"Якщо ви йдете на сафарі, жирафи зустрічатимуться повсюди", - сказав він BBC News.

"Ми непокоїлися про популяцію слонів та носорогів. Жирафи пройшли поза увагою, але, на жаль, їхня кількість різко зменшується, - розповідає він. - І те, що вона так сильно зменшилася за такий короткий час, нас трохи шокувало".

Копирайт изображения AP

"У районах, які постраждали від війни, в північній частині Кенії, Сомалі та Ефіопії на кордоні з Південним Суданом, жирафи - приваблива здобич, величезна, неймовірно вигадлива тварина, яка може стати їжею для великої кількості людей", - сказав доктор Фенессі.

За даними "Червоної книги", більше 24 тис. з 85,6 тис. тварин, що включені до неї, знаходяться під загрозою зникнення.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему