Новинський: "Я не боюся суду"

Новинський Копирайт изображения UNIAN
Image caption До цього моменту Вадим Новинський був свідком у справі про незаконне позбавлення волі Олександра Драбинка

Депутат "Опозиційного блоку" Вадим Новинський заявив, що "не боїться суду" після того, як Рада надала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності.

За таке рішення у четвер проголосували 228 депутатів парламенту.

Генеральна прокуратура звинувачує пана Новинського у тому, що в 2013 році він був причетним до незаконного позбавлення волі Олександра Драбинка - особистого помічника колишнього предстоятеля УПЦ митрополита Володимира.

Напередодні регламентний комітет парламенту рекомендував депутатам не підтримувати подання Генпрокуратури.

Рішення Ради дає правоохоронцям можливість змінити статус пана Новинського у цій справі зі свідка на підозрюваного. Проте не дозволяє затримати чи арештувати його.

Сам Вадим Новинський називає обвинувачення на свою адресу політичними переслідуваннями.

Він каже, що так влада намагається відволікти увагу суспільства від своїх провалів.

179 діб

Правоохоронці стверджують, що колишній президент Віктор Янукович прагнув змінити керівництво УПЦ, аби забезпечити лояльність церкви у ході кампанії до президентських виборів 2015 року.

Для цього він нібито вирішив "забезпечити зречення" митрополита Володимира, щоб у майбутньому на його місце обрали лояльного наступника.

За версію прокуратури, у червні 2013 року тодішній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко змусив особистого помічника митрополита Володимира Олександра Драбинка написати заяву для надання йому охорони спецпідрозділу "Грифон".

Надалі, за словами генпрокурора, охорона "перетворилася на конвой". Митрополита Драбинка проти його волі утримували у відпочинкових комплексах під Києвом.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Олександр Драбинко, за версією правоохоронців, мав переконати митрополита Володимира зректися від престолу

Від нього нібито вимагали переконати митрополита Володимира, аби той добровільно зрікся престолу.

У вересні 2013 року, за словами генпрокурора Юрія Луценка, Віктор Янукович при свідках на спеціальній зустрічі "поклав відповідальність за подальшу долю Драбинка на Новинського", який нібито за дорученням екс-президента неформально "відповідав за діяльність УПЦ".

"Лише революція остаточно звільнила Драбинка з неволі", - заявив пан Луценко. Він уточнив, що незаконне позбавлення волі помічника митрополита Володимира тривало 179 діб.

Кримінальне провадження у цій справі ГПУ відкрила у травні 2014 року. На сьогодні, за словами генпрокурора, підозри у ньому оголосили Віктору Януковичу, екс-главі МВС Віталієві Захарченку, колишньому керівнику київської міліції Валерію Коряку (всі троє перебувають за межами України та фігурують і в інших кримінальних провадженнях) та працівникам "Грифону".

"Тест на зрілість"

Вадим Новинський заявив, що його справа "від початку до кінця сфабрикована Генпрокуратурою". Він у своєму виступі з трибуни порівняв ГПУ з "НКВС 37-го року".

На його думку, чинна влада "переслідує тих, хто говорить правду" про "грабунок" нею людей "через тарифи, грабіжницькі побори та високі ціни".

Він стверджує, що пан Драбинко сам просив забезпечити йому охорону, і ніхто не обмежував його свободу пересування.

"Я прийму будь-яке ваше рішення, тому що правда на моєму боці, а правда завжди переможе", - заявив Вадим Новинський.

Депутати від БПП та "Народного фронту" наголошували, що остаточне рішення про винуватість чи невинуватість пана Новинського повинен ухвалювати суд, а голосування за зняття з нього недоторканності стане "тестом на зрілість" для українського парламенту.

У підсумку за згоду на притягнення пана Новинського до кримінальної відповідальності проголосували 228 парламентарів. Це більша частина фракцій БПП, "Народного фронту", "Самопомічі", Радикальної партії та "Батьківщини". Жодного голосу за цю постанову не надала фракція "Опозиційного блоку", а також групи "Воля народу" та "Відродження".

Одразу після голосування Вадим Новинський вчергове звинуватив Юрія Луценка у наданні суспільству неправдивих відомостей щодо себе.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Вадим Новинський наполягає на своїй невинуватості і каже, що генпрокурор Юрій Луценко зводить на нього наклеп

"За наклеп відповіси. Не переді мною - перед Богом", - лаконічно заявив він журналістам у кулуарах Ради.

Він додав, що "згодом" назве замовників справи проти себе.

"Я не боюся суду", - заявив пан Новинський, запевнивши, що не збирається залишати межі України.

Без арешту

Згідно з Конституцією, депутата парламенту можна притягнути до кримінальної відповідальності, затримати чи заарештувати виключно після рішення Верховної Ради.

Разом з тим, відтепер прокуратура отримала можливість оголосити пану Новинському підозру та провадити стосовно нього слідчі дії.

Одна з підстав для дострокового позбавлення депутатських повноважень - це набрання чинності вироку суду щодо парламентаря.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему