Керівник MI6: "ІД" готує напади проти Британії

керівник Мі6 Копирайт изображения PA

Джихадисти екстремістського угрупування "Ісламська держава" планують напади проти Британії та її союзників, заявив керівник Секретної розвідувальної служби Великої Британії (MI6) Алекс Янгер.

За його словами, зараз Британія зіткнулася з безпрецедентною загрозою з боку терористів.

"У той час як я це говорю, добре організовані структури ІД, які займаються підготовкою нападів закордоном, планують насильницькі акції проти Британії та її союзників. Військова обстановка їм не заважає, їм навіть не потрібно залишати межі Сирії", - заявив Алекс Янгер.

Голова MI6 повідомив, що з 2013 року попередили 12 терористичних нападів проти Британії.

За словами Янгера, це відбувається на фоні зусиль Росії зі "знищення опонентів сирійського президента Башара Асада".

Керівник MI6 розкритикував дії Росії у Сирії, заявивши, що Москва, прирівнюючи всіх опонентів Асада до терористів, перешкоджає боротьбі з "Ісламською державою".

"Росія і сирійський режим намагаються перетворити [Сирію] в пустелю і називати це миром. Людська трагедія просто жахлива", - сказав Янгер.

Раніше країни Заходу неодноразово звинувачували Росію в бомбардуванні "помірної опозиції", яка бореться з "ІД" за підтримки Заходу, однак, виступає проти сирійського уряду.

Москва заперечувала ці звинувачення, проте неодноразово ставила під сумнів "поміркованість" опозиції, яку підтримує західна коаліція.

Це перший публічний виступ Алекса Янгера з того моменту, як він обійняв посаду керівника MI6 у 2014 році.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему