За 26 днів боїв в східному Алеппо загинули понад 800 осіб

Мешканці Алеппо Копирайт изображения AFP
Image caption За даними SOHR, щонайменше 15 людей загинули під час урядових бомбардувань у вівторок.

Понад 800 людей загинули й ще понад три тисячі осіб отримали поранення за останні 26 днів у східних районах Алеппо, який перебуває в облозі. Повідомив голова міської ради Брита Хаджі Хассан.

"Сьогодні 150 тисяч людей перебувають під загрозою. Ми просимо зупинити бомбардування й гарантувати безпечний вихід із міста", - сказав Брита Хаджі Хассан у Женеві на зустрічі зі спецпослом ООН у Сирії Стаффаном де Містури.

Президент Об'єднання сирійських організацій із надання медичної допомоги (UOSSM) Тавфік Чама повідомив: щонайменьше 1500 хворих потребують шпиталізації й термінової евакуації з Алеппо. За його словами, евакуацію можна здійснити тільки під контролем міжнародних спостерігачів, аби не допустити, щоби хворих "стратили дорогою до шпиталю".

У середу стало відомо, що сирійським урядовим військам вдалося взяти під контроль усі райони в історичному центрі Алеппо - Старому місті. Відтепер армія Сирії контролює 75% території східної частини Алеппо.

Сирійські повстанці в середу попросили про п'ятиденне перемир'я, аби евакуювати поранених звідти.

Копирайт изображения AFP
Image caption Територію навколо цитаделі контролювали повстанці протягом останніх чотирьох років

США, Британія, Німеччина, Італія, Франція й Канада також закликали сторони до негайного припинення вогню, щоби дати можливість співробітникам ООН надати гуманітарну допомогу.

Як повідомляють правозахисники, на підконтрольній повстанцям території залишаються десятки тисяч цивільних. Запасів продовольства не вистачає, а міські лікарні в східному Алеппо не працюють.

Сирійська влада відкинула можливість перемир'я в Алеппо. У понеділок Росія та Китай наклали вето на резолюцію Ради безпеки ООН про тижневе припинення вогню в Алеппо.

Наступ сирійської армії триває за підтримки шиїтських бойовиків, які фінансує Іран, і російська авіація. На цьому тижні в Сирії стало відомо про загибель двох російських військовослужбовців-медиків і військового радника полковника Руслана Галицького.

Міністерство оборони Росії визнало втрату літака. Винищувач розбився 3 грудня в Середземному морі, коли спробував здйснити посадку на авіаносець "Адмірал Кузнєцов". Причиною аварії міноборони назвало обрив аерофінішера.

Новини на цю ж тему