До допінг-скандалу причетні понад тисяча росіян - доповідь Макларена

проби Копирайт изображения Getty Images

Більше тисячі російських спортсменів з літніх, зимових і паралімпійських видів спорту були безпосередньо задіяні в маніпуляціях з допінгом або виграли від них. Про це йдеться в другій частині доповіді канадського юриста Річарда Макларена, яку він підготував для Всесвітнього антидопінгового агентства.

Експерти у другій доповіді підтвердили підміну допінг-проб російських спортсменів на Олімпійських іграх в Сочі в 2014 році.

Однак, на думку Макларена, підміна проб і приховування допінгу після Сочі стали звичайною практикою для Московської антидопінгової лабораторії і використовувалися в багатьох літніх і зимових видах спорту.

Першу частину доповіді Макларен представив 18 липня.

Слідчий комітет Росії в четвер обіцяв провести перевірку інформації з доповіді Макларена.

У першій частині доповіді ВАДА йдеться про те, що в Росії створили цілу систему з приховування позитивних допінг-проб російських спортсменів.

Згідно з висновками Макларена, маніпуляціями з аналізами керувало міністерство спорту Росії за сприяння ФСБ.

При цьому в доповіді не називають ім'я Віталія Мутка, який тоді обіймав посаду міністра спорту.

У ВАДА стверджували, що ця система дозволила спортсменам, які приймають допінг, брати участь в Олімпійських іграх 2014 року в Сочі.

Копирайт изображения AFP

У доповіді Макларена вивчалися звинувачення, висунуті в цьому році колишнім керівником московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим, який в травні розповів про систему підміни допінг-проб.

За підсумками доповіді ВАДА рекомендувала відсторонити Росію від участі на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

Рішення МОК

Міжнародний Олімпійський комітет вирішив не відстороняти російську збірну від участі в іграх в Ріо, які пройшли в серпні. Рішення про допуск спортсменів МОК передав спортивним федераціям.

В результаті МОК допустив до участі в іграх близько 270 російських спортсменів. Не змогла брати участь в іграх російська збірна з легкої атлетики.

МОК також ввів проти Росії санкції, які продовжили на початку грудня. В рамках режиму санкції МОК не може організовувати або патронувати проведення будь-яких спортивних заходів або зустрічей в Росії.

У серпні Слідчий комітет повідомив, що ВАДА не надала доказів про те, що російські спортсмени застосували допінгу.

У Росії також порушили кримінальну справу проти Родченкова, якого російські правоохоронці звинувачують у знищенні допінг-проб.