У Росії відкинули звинувачення в маніпуляціях з допінгом

ВАДА Копирайт изображения AFP

Російські спортивні функціонери відкидають звинувачення в маніпуляціях з допінгом.

Так у Росії відреагували на доповідь Всесвітнього антидопінгового агентства, в якій йшлося, що більше тисячі російських спортсменів були безпосередньо задіяні в маніпуляціях з допінгом або виграли від них.

"Голослівні звинувачення проти всіх нас. Якщо ти росіянин, то тебе звинувачують у всіх гріхах", - заявив "РИА Новости" депутат Держдуми, президент Федерації керлінгу Росії Дмитро Свищев.

Колишній голова Всеросійської федерації легкої атлетики Валентин Балахничев, який очолював ВФЛА до лютого минулого року, також відкинув звинувачення.

Копирайт изображения PA
Image caption У другій частині доповіді канадського експерта Річарда Макларена йдеться, що більше тисячі російських спортсменів були безпосередньо задіяні в маніпуляціях з допінгом

"Ці слова і звинувачення - на совісті Макларена. Я не бачу якихось доказів. Я, будучи президентом ВФЛА, не мав відношення до маніпуляцій і системи", - сказав пан Балахничев агентству "РИА Новости".

На думку президента Федерації санного спорту Росії (ФССР) Наталії Гарт, звинувачення на адресу росіян у другій частині доповіді не підтверджені відповідними фактами.

Раніше прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Кремль уважно вивчить доповідь.

Експерти у другій доповіді, яку підготували під керівництвом Річарда Макларена, підтвердили підміну допінг-проб російських спортсменів на Олімпійських іграх в Сочі в 2014 році.

У новій доповіді говориться про більш ніж 500 фальсифікованих звітів про допінг-пробах, які московська лабораторія передала в електронну систему ВАДА. У першій частині доповіді говорилося про 312 підтасовок.

Новини на цю ж тему