Угоди щодо "зимового пакету" поки що немає - Коболєв

Газ Копирайт изображения Getty Images

На тристоронніх переговорах між Україною, Росією та Єврокомісією не вдалося домовитися щодо додаткової угоди до газового контракту, твердить голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Сподіваємося, що це можна буде зробити в майбутньому, але сьогодні ми не змогли підписати додаткові угоди, - цитують пана Коболєва інформагенції. - Без нього купівля російського газу відповідно до контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" неможлива".

"Не домовились. Як відомо, для нас важливо підписати додаткову угоду, яка усунула би критичні для України ризики", - також сказано в офіційному Facebook-акаунті "Нафтогаза".

Українська сторона, як і раніше, гарантує вчасний транзит російського газу для європейських споживачів, додають у повідомленні.

Своєю чергою віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович заявив, що Україна і Росія були близькі до укладення угоди.

"Сьогодні сторони були близькі до домовленостей, і зараз необхідно обговорити формат угоди. Я переконаний, що діалог буде продовжений", - цитує заяву пана Шевчовича УНІАН.

Водночас міністр енергетики Росії заявив, що Україна нібито висловила готовність купити від 1,5 до 4 млрд куб. м газу в зимовий період.

За його словами, розбіжностей щодо ціни між сторонами наразі немає.

У "Нафтогазі" поки не коментували ці заяви.

Україна вперше застосувала практику підписання тристоронніх газових протоколів у 2014 році - у зв'язку з відмовою виконувати умови газового контракту 2009 року. Зараз цей контракт оскаржують в Арбітражному суді Стокгольма.

Ці протоколи підписують три сторони: Україна, Росія та Єврокомісія.

Наприкінці листопада 2015 року Україна відмовилася від закупівлі газу у "Газпрому".