Росія втручалась у вибори в США, аби посприяти Трампу - розвідка

Клінтон, Трамп Копирайт изображения Reuters
Image caption Демократи жорстко відреагували на злам облікових записів їхньої електронної пошти

Американські спецслужби вважають, що Росія таємно намагалася посилити позиції Дональда Трампа у виборчих перегонах. Американські чиновники заявили про це авторитетним американським виданням.

У матеріалі сказано, що спецслужби мали "високий рівень упевненості" у тому, що Росія була причетна до хакерських атак під час виборів.

Washington Post також, що ЦРУ дійшло аналогічних висновків.

Але команда пана Трампа відкидає позицію ЦРУ, кажучи: "Це ті ж люди, які казали, що у Саддама Хусейна є зброя масового знищення".

Російські посадовці неодноразово заперечували звинувачення у хакерстві.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Контакти російських експертів з американськими колегами із передвиборних штабів "цілком природні", заявляв Дмитро Пєсков

У п'ятницю президент США Барак Обама наказав провести розслідування серії кібератак під час виборів, в яких звинувачують Росію.

Ці атаки були спрямовані на електронну пошту Демократичної партії, а також ключового помічника кандидата в президенти США Гілларі Клінтон.

У жовтні американські урядовці звинуватили Росію у втручанні в кампанію.

New York Times цитує високопосадових осіб адміністрації. Чиновники впевнені, що російські хакери проникали до комп'ютерних систем Національного комітету республіканців так само, як і до демократів, але не видавали інформації, яку отримали з ресурсів республіканців.

Спецслужби кажуть, що росіяни передали документи демократів WikiLeaks, повідомляє The Times.

Демократи жорстко відреагували на злам електронної пошти Національного комітету демократів і голови кампанії пані Клінтон Джона Подести.

Листи Подести опублікували WikiLeaks і розмістили в інтернеті.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп переміг на виборах президента США завдяки більшості голосів колегії виборців

Цитуючи анонімного "американського високопосадовця", Washington Post повідомляє, що "спецслужби виявили осіб, які мають зв'язки з російським урядом. Вони й надали WikiLeaks тисячі зламаних листів від Національного комітету Демократичної партії та інших, зокрема голови кампанії Гілларі Клінтон".

Під час кампанії пан Трамп закликав Росію "знайти" електронні листи пані Клінтон, хоча пізніше сказав, що це був сарказм.

Демократи стверджували, що атаки були зумисною спробою нашкодити кампаніі Клінтон.

Представник Білого дому Ерік Шульц сказав, що президента Обама почав розслідування, "тому що сприймає це дуже серйозно".

За його словами, США "прагнуть забезпечити чесність виборів".

Поки що невідомо, чи доповідь спецслужб оприлюднять.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему