ІД залишає Пальміру

Palmira Копирайт изображения Reuters

Бойовики так званої "Ісламської держави" були змушені залишити центр сирійського міста Пальміра лише години по тому, як вони спробували закріпитися там.

Удари, нанесені російською авіацією, змусили бойовиків відступити у передмістя, - повідомляє представник місцевої моніторингової груп.

Сирійська урядова армія також надіслала до міста підкріплення, - як повідомляється, переспрямувавши підрозділи із Алеппо.

Російське міністерство оборони заявило, що в результаті дій сирійської армії при підтримці російської авіації були вбиті понад 300 членів угруповання "Ісламської держави", яке намагалося захопити Пальміру.

"Впродовж минулої ночі за активної підтримки авіації ВКС Росії сирійські урядові війська відбили усі атаки терористів на Пальміру", - йдеться у повідомленні російського відомства. Там також повідомляють, що по позиціях бойовиків було нанесено 64 авіаудари.

ІД контролювала стародавнє місто Пальміру, яка входить до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, від травня 2015 року до березня поточного року.

Цього тижня угруповання активізувало свої операції, а у суботу знову увійшло до Пальміри. Активісти повідомили ВВС, що місто "більш-менш" перебуває в руках ІД.

Бійці "Ісламської держави" знову увійшли до Пальміри - активісти

Проте зараз Сирійська спостережна рада з питань людини, що базується у Британії, заявляє, що "інтенсивні" бомбардування російської авіації змусили ІД відійти до передмість, де тривають бої.

Напад на Пальміру з боку бойовиків став несподіванкою для уряду президента Башара Ассада.

Він стався тоді, коли сирійські урядові сили, підтримані Росією, перебирають контроль над контрольованими повстанцями районами Алеппо.

У суботу повстанці заявили, що вони змогли зупинити просування урядових сил у кількох районах Алеппо, над якими все ще утримують контроль.

Як повідомляє кореспондент ВВС у Бейруті Томас Морган, Пальміру вважають стратегічним місцем для ІД через близькість нафтових родовищ.