"Роснефть" розкрила деталі $11,1 млрд угоди

Rosneft Копирайт изображения AFP

Найбільша російська нафтова компанія "Роснефть" оприлюднила деталі приватизаційної угоди з продажу 19,5% акцій консорціуму міжнародних інвесторів.

Угоду буде профінансовано за рахунок власних коштів інвесторів, а також залучення банківського фінансування, - йдеться у прес-релізі компанії.

Головним кредитором виступає італійський банк Banca Intesa Sanpaolo.

Про укладення угоди про приватизацію пакету акцій "Роснефти", яку готували давно, було оголошено 7 грудня.

Покупцями стали катарський державний фонд Qatar Investment Authority і швейцарський трейдер Glencore.

У прес-релізі "Роснефти" продаж називають найбільшою приватизаційною угодою в історії Росії і найбільшою у світовій нафтогазовій галузі цього року.

Повідомляється також, що російський бюджет загалом отримає від продажу 710,8 млрд рублів (11,1 млрд доларів).

Раніше речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Володимир Путін доручив здійснити поетапну конвертацію отриманих коштів у рублі, аби запобігти курсовим коливанням.

"Стратегічні інвестори"

Голова "Роснефти" Ігор Сєчін назвав покупців "по-справжньому стратегічними інвесторами".

За його словами, Glencore і катарський фонд мають по 50% у консорціумі. Загалом, за словами пана Сєчіна, "Роснефть" провела переговори із понад 30 потенційними інвесторами.

Голова "Роснефти" також повідомив, що угода передбачає створення спільного підприємства із видобутку та контракт на постачання нафти із Glencore.

Завершення розрахунків очікується в середині грудня після виконання узгоджених сторонами умов.

Як повідомляє Reuters, після укладення угоди у Білому домі заявили, що міністерство фінансів США перевірить, чи не порушує ця угода режим санкцій, зокрема, і щодо "Роснефти", запроваджених через анексію Криму Росією і конфлікт на сході України.

Представники російського уряду заявили, що угода не може підпадати під санкції, оскільки доходи від неї підуть у державний бюджет, а не у прибутки "Роснефти".

Новини на цю ж тему