У Македонії проходять загальні вибори

Вибори у Македониї Копирайт изображения AP
Image caption Вже майже рік Македонія живе у стані олітичної кризи

У Македонії в неділю проходять загальні вибори. Їх проводять за сприяння Європейського союзу з метою подолання конфлікту між чотирма найбільшими політичними партіями тієї балканської країни.

У січні цього року консервативний політик Нікола Груєвский, який обіймав пост прем'єр-міністра, подав у відставку. Це сталося після того, як його суперник - лідер Соціал-демократичної партії Зоран Заєв - опублікував записи розмов політиків, зроблені органами держбезпеки, звинувативши уряд у корупції.

Після того у країні виникла політична криза, що супроводжувався заворушеннями. Найбільші партії виявилися нездатними домовитися про формування коаліційного уряду.

На виборах, що проходять зараз, албанська меншина, яка становить майже чверть населення Македонії, може виявитися вирішальним фактором.

Європейський союз хотів би, щоб Македонія перетворилася у надійний бар'єр на шляху мігрантів, які прямують до Європи. Однак переговори про вступ країни в ЄС так і не почалися, незважаючи на те, що Македонія увійшла до числа кандидатів на вступ ще у 2005 році.