Британія: Росія - стратегічний суперник Заходу

Майкл Феллон Копирайт изображения Jeff Overs/BBC
Image caption Майкл Феллон готовий до співпраці з Росією - але не на рівних

Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявив в телевізійному інтерв'ю ВВС у неділю, що готовий співпрацювати зі своїм новим американським колегою, але при цьому західним країнам не слід розглядати Росію як рівноправного партнера. За словами пана Феллона, Москва залишається стратегічним суперником Заходу.

Цьому коментарю передувала низка призначень, зроблених обраним президентом США Дональдом Трампом. Вони свідчать про те, що нова адміністрація у Вашингтоні може налагодити тепліші відносини з Володимиром Путіним.

Зокрема, очікують, що Дональд Трамп призначить на посаду держсекретаря виконавчого директора компанії Exxon Mobil Рекса Тіллерсона і, таким чином, цей важливий пост обійме людина, що має тісні зв'язки з російською владою і навіть нагороджена російським орденом Дружби.

Все це дуже турбує низку європейських союзників США, особливо деякі країни Східної Європи.

"Я готовий працювати з новим міністром оборони США Джимом Меттісом, протистояти російській агресії щодо НАТО, знижувати напруженість у відносинах з Москвою, продовжувати, як я вже раніше говорив, співпрацю з Росією з метою врегулювання ситуації у Сирії", - сказав Майкл Феллон ведучому ВВС Ендрю Марру.

"Але це не означає, що ми повинні ставитися до Росії на рівних. Росія - це стратегічний суперник Заходу, і ми повинні усвідомлювати це", - наголосив міністр.

Також на цю тему