Бойовики ІД з боями прориваються до центру Пальміри

Так виглядала Тріумфальна арка в Пальмірі в квітні 2016 року року Копирайт изображения Reuters
Image caption Так виглядала Тріумфальна арка в Пальмірі в квітні 2016 року року

У стародавньому сирійському місті Пальміра тривають запеклі бої між урядовими військами, підтримуваними російськими військовими, і бойовиками угрупування "Ісламська держава".

У неділю надходять суперечливі повідомлення про те, під чиїм контролем перебуває місто, що є пам'яткою культури та архітектури.

Активісти, які моніторять ситуацію, повідомляли у неділю вранці, що бойовики ІД, які увійшли до міста минулої суботи, взяли його під свій контроль, однак внаслідок безперервних ударів російської авіації їх витіснили на околиці.

Однак пізніше той самий "Центр моніторингу за правами людини у Сирії", що розташований у Британії, повідомив, що джихадисти зуміли відкинути урядові сили на південні околиці і знову зайняли центр Пальміри.

Російський центр із примирення у Сирії повідомив в неділю, що більше чотирьох тисяч бойовиків ІД беруть участь в наступі на Пальміру, і до них також рухається підкріплення з Іраку.

ІД розглядає Пальміру як стратегічний пост через близькість міста до нафтових родовищ.

Бойовики "Ісламської держави" утримували Пальміру з травня 2015 року протягом 10 місяців, зруйнувавши численні пам'ятки старовини, і обезголовили директора археологічного музею, який намагався врятувати культурні цінності.

Джихадисти знищили Тріумфальну арку епохи Стародавнього Риму, три колони і численні статуї.

Крім того вони підірвали храм, який вважали однією із найбільш значущих пам'яток пізньої античності.

Також на цю тему