Нетаньягу хоче, аби Трамп скасував ядерну угоду з Іраном

Нетаньягу Копирайт изображения AFP

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має намір домовитися з обраним президентом США Дональдом Трампом про скасування ядерної угоди з Іраном.

В інтерв'ю американському телеканалу CBS ізраїльський прем'єр сказав, що є щонайменше п'ять варіантів розірвання цієї угоди, але подробиць не надав.

Пан Нетаньягу додав, що мав чимало розбіжностей з президентом Бараком Обамою, найвідоміша з яких стосувалося саме Ірану. Пан Обама прагнув укласти ядерну угоду з Тегераном, попри заперечення ізраїльського прем'єра.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив минулого тижня, що не дозволить Трампу розірвати угоду, підписану Іраном і шістьма країнами в липні 2015 року.

Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп різко критикував угоду з Іраном. У вересні 2015 року під час виступу перед прихильниками він назвав її найгіршою, яка "коли-небудь укладалась".

Пан Нетаньягу також критикує домовленості з Іраном. На його думку, угода не перешкоджає створенню ядерної бомби в Ірані, а сприяє цьому.

Ядерна угода з Іраном передбачає, що Тегеран відмовляється від розробок ядерної зброї, позбувається більшої частини ядерного палива і допускає інспекторів МАГАТЕ на атомні об'єкти. Захід натомість знімає з Ірану санкції.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему