Генсек ООН занепокоєний звірствами в Алеппо

Сирія Копирайт изображения Reuters

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив тривогу "у зв'язку з повідомленнями про звірства проти багатьох цивільних" в Алеппо.

Він закликав усі сторони, зокрема уряд Сирії і його союзників, захистити цивільне населення.

Радник спецпредставника ООН по Сирії Ян Егеланн раніше заявив, що за будь-які злочини з боку проурядових сил відповідальні Сирія і Росія.

Представники сирійської урядової армії, тим часом, заявляють, що битва за Алеппо увійшла в завершальну стадію після низки успішних операцій проти повстанців, які утримували райони на півдні міста.

У своїй заяві представник пана Пан Гі Муна Стефан Дуджаррік сказав, що "генеральний секретар стурбований повідомленнями про звірства проти великої кількості цивільних, включно з жінками і дітьми, зафіксованими протягом останніх годин в Алеппо".

"Наголосивши, що ООН не може самостійно перевірити ці повідомлення, генеральний секретар передає свою серйозну стурбованість відповідним сторонам", - зазначив він.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Багато цивільних залишили контрольовані повстанцями райони Алеппо, але цей чоловік із дитиною відступив глибше на підконтрольну їм територію

Повний контроль над Алеппо - другим за розміром сирійським містом - основна мета сил Башара Асада в боротьбі проти повстанців.

Наступ сирійської армії триває за підтримки шиїтських бійців, які фінансуються Іраном, і російської авіації.

Американський чиновник, який знає про зусилля із безпечного виведення людей з міста, розповів BBC, що під обстрілом в Алеппо лишаються близько 50 тисяч людей, а Росія, тим часом, вікидає ідею зробити паузи в бомбардуваннях.

Жодних публічних коментарів з цього питання від уряду Сирії або Росії поки що не було.

Новини на цю ж тему