Безвіз почне працювати за кілька місяців – Мінгареллі

Копирайт изображения AFP / Getty Images
Image caption Європейські дипломати запевняють, що безвіз для України запрацює без проблем

Голова представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі заявив, що безвізовий режим для українців почне працювати вже за кілька місяців.

"Європейська влада вирішила ухвалити рішення про те, що через кілька місяців громадяни України зможуть подорожувати до країн ЄС без віз. Це рішення вже було ухвалене. Є згода всіх 28 країн ЄС. Безвізовий режим набуде чинності через кілька місяців", - цитує дипломата УНІАН.

"Я не можу назвати точну дату, але йдеться тільки про юридичні формальності всередині Європейського Союзу", - додав Х'юг Мінгареллі.

Він підкреслив, що на сьогодні значна частина положень Угоди про асоціацію ЄС з Україною вже впроваджується: "27 країн уже ратифікували Угоду про асоціацію. Зараз нідерландська влада спілкується з лідерами Європейського Союзу, щоби знайти рішення для, як ми це називаємо, голландських труднощів".

За його словами, за два-три дні рішення для Нідерландів буде знайдене.

"Нам ще невідомо, які умови були виставлені [Нідерландами]. Але ви можете бути впевнені, що 27 країн-членів Європейського Союзу, які ратифікували Угоду про асоціацію, не погодяться на те, щоби розмити нинішні положення", - додав Х'юг Мінгареллі.

Європарламент планує затвердити рішення щодо надання Україні безвізового режиму 1 лютого 2017 року.

Новини на цю ж тему