Навальний хоче балотуватися у президенти Росії

Олексій Навальний Копирайт изображения Reuters

Російський опозиційний політик Олексій Навальний оголосив, що висуне свою кандидатуру на посаду президента 2018 року.

Про плани взяти участь у президентських перегонах пан Навальний написав у електронному листі тим, хто жертвував гроші на його проекти або працював на них волонтером.

Він також записав відеозвернення, заявивши, що довго розмірковував, чи повинен брати участь у виборах.

"На жаль, ми вже звикли до того, що голосування нічого не вирішує. Не дивно, адже справжніх виборів в Росії не було з 1996 року, і це одна з причин нашого тяжкого становища", - сказав політик.

У листі, який пан Навальний надіслав прихильникам, він зазначив, що розуміє, "як складно буде протистояти чинній владі з її фальсифікаціями і пропагандистською машиною".

"Я дуже добре розумію, що навіть стати кандидатом мені буде непросто", - додав він.

Тим часом, суд у місті Кіров минулого тижня почав повторний розгляд так званої справи "Кіровлісу", за якою 2013 року Навальный отримав п'ять років умовно.

У лютому 2016 року Європейський суд з прав людини постановив, що політика засудили за злочин, який не відрізняється від законної підприємницької діяльності.

Якщо російський суд підтвердить винесений три роки тому вирок, Навальний не зможе балотуватися в президенти протягом 5 років, поки він буде відбувати умовне покарання.

Новини на цю ж тему