Президент Філіппін зізнався, що особисто убивав наркоторговців

Родріго Дутерте Копирайт изображения EPA
Image caption Президент Філіппін Родріго Дутерте зізнався, що власним прикладом надихав поліцейських на вбивства наркодільців

Президент Філіппін Родріго Дутерте вперше зізнався, що особисто вбивав підозрюваних у причетності до росповсюдження наркотиків.

Таку заяву глава держави зробив на зустрічі з представниками місцевого бізнесу. Боротьба з наркоманією була його головною передвиборчою обіцянкою.

Зізнання прозвучало під час обговорення методів боротьби з наркоторгівлею, які використовує поліція Філіппін.

За статистикою поліції, від липня 2016 року (коли Дутерте фактично прийшов до влади) в ході антинаркотичної кампанії було вбито близько 5 тисяч людей.

Дутерте розповів про власний досвід боротьби з наркомафією на посаді мера міста Давао на півдні Філіппін.

"У Давао мені і самому доводилося це робити. Просто щоб показати хлопцям [з поліції]: раз я це можу, то чому вони не можуть?" - сказав президент, відомий своїми різкими заявами.

"Я їздив по Давао на байці, на великому мотоциклі, просто патрулював вулиці, шукав проблем. А ще я наражався на сутички, щоб мати можливість вбити", - зізнався Дутерте.

Також президент відповів на заяви правозахисних організацій і президента США Барака Обами, які розкритикували його методи боротьби зі злочинністю. Він заявив, що не збирається зупиняти антинаркотичну кампанію через критику.

В середині вересня колишній найманий вбивця з Філіппін Едгар Матобато повідомив, що Родріго Дутерте під час перебування мером міста Давао наказував без суду вбивати злочинців і своїх опонентів.

За його словами, в результаті подібних позасудових розправ було вбито близько тисячі людей. Сам Дутерте заперечував свою причетність до вбивств.