Евакуація з Алеппо зірвалася через обстріли

Алеппо Копирайт изображения AFP/Getty Images

Угода по евакуації повстанців і цивільних зі східної частини сирійського Алеппо зайшла у глухий кут. З міста повідомляють про потужні обстріли.

Про припинення вогню в Алеппо оголосили у вівторок, до міста прибули автобуси, аби забрати звідти людей, але в середу бої поновилися.

Сирійські активісти повідомляють про поновлення авіаударів по територіях, які контролюють повстанці.

Порушення угоди про перемир'я, укладеної за посередництва Росії і Туреччини, пов'язують із вимогами сирійського уряду.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вулиці на сході Алеппо, куди увійшла сирійська армія - наприклад, в районі аль-Калассе, - змінилися до невпізнаваності.

За повідомленнями, він зажадав евакуації власних поранених бійців і цивільних із двох міст, оточених повстанцями.

Схід Алеппо перебуває під контролем повстанців з 2012 року. Але в останні місяці територія, підконтрольна повстанцям, постійно зменшувалася унаслідок великої наступальної операції, яку сили Башара Асада вели за підтримки російської авіації.

Копирайт изображения AFP
Image caption До міста привезли автобуси для евакуації, але їх так і не використали

Пізно ввечері у вівторок посол Росії в ООН Віталій Чуркін повідомив на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, що "військові дії в східній частині Алеппо закінчилися".

За умовами угоди про евакуацію, цивільним і повстанців зі сходу Алеппо дозволили піти в підконтрольні повстанцями райони на півночі Сирії.

Евакуація мала початися о 05:00 за місцевим часом, але так і не почалася. За кілька годин пролунали нові обстріли.

"Сутички гострі і бомбардування дуже важке... здається, ніби усьому (перемир'ю) настав кінець", - розповів Рамі Абдурахман, керівник Сирійського центру моніторингу прав людини, розташованого в Британії.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Багато районів Алеппо перетворилися в руїни, а люди, які тут жили, часто не можуть знайти рідних. За даними ЮНІСЕФ, в деяких зруйнованих будинках лишаються діти.

У волонтерській групі "Білі шоломи" кажуть, що в східній частині Алеппо були поранені понад 40 людей.

Один із житель розповів BBC, що в місті панує повний хаос: "Ми не знаємо, скільки там жертв і чи може хтось їм допомогти".

Росія, яка є союзником Сирії, заявила, що сирійська армія поновила обстріли після того, як повстанці порушили перемир'я.

Тим часом, президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у порушенні угоди сирійські сили і назвав ситуацію в Алеппо "дуже крихкою". Він закликав дозволити цивільним вийти з-під обстрілів.

Новини на цю ж тему