У Британії схвалили народження дітей від трьох батьків

Ребенок Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption Технологія тристороннього ЕКЗ дозволить попередити народження дітей з невиліковними спадковими захворюваннями

Британське управління з ембріології й штучного запліднення (HFEA) схвалило народження дитини від одного чоловіка та двох жінок.

Перша така дитина може з'явитися на світ в кінці 2017 року. На такі процедури HFEA видаватиме ліцензії клінікам і пацієнтам.

Використання ДНК трьох осіб дозволить запобігти народженню дітей з невиліковними мітохондріальними захворюваннями.

Мітохондріальні захворювання - порушення функцій головного мозку, м'язова дистрофія, пороки серця, сліпота та інші - виникають через дефекти мітохондрій (частина клітинної структури, яка відповідає за енергопостачання клітини) в клітинах матері.

Часом такі захворювання призводять до смерті. Мітохондріальні хвороби виявляють у одного з 4,3 тис. дітей.

Революційний спосіб тристороннього екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) був розроблений в Університеті Ньюкасла.

Під час тристороннього ЕКЗ мітохондрії беруть у здорової жінки-донора. Оскільки у мітохондрії є своя ДНК, то виходить, що у дитини в результаті будуть ДНК трьох батьків.

ДНК мітохондрії не впливає на зовнішність та інші характеристики майбутньої дитини, стверджують вчені, тому дитина буде схожа на своїх батьків.

Копирайт изображения BBC WORLD SERVICE

У цієї технології є й противники - зокрема, представники Римо-католицької та Англіканської церков. Вони вважають тристороннє ЕКЗ неетичною і небезпечною процедурою.

Правозахисники, які виступають проти генетичних змін, побоюються, що тристороннє ЕКЗ дозволить створювати так званих "дизайнерських дітей". На їхню думку, така процедура дозволить батькам "управляти" зовнішністю дитини - наприклад, підбирати колір очей, шкіри.

Також на цю тему