Дипломати: санкції ЄС проти Росії продовжать ще на півроку

МЗС ЄС Копирайт изображения Getty Images

Лідери країн ЄС домовилися продовжити санкції щодо Росії ще на півроку в зв'язку з її політикою щодо України, повідомили дипломатичні джерела агентству Reuters.

Майбутня політика США щодо санкцій поки невідома.

Після анексії Росією Криму та початку збройного конфлікту на сході України, адміністрація Барака Обами послідовно розширювала режим санкцій. Росія відкидає пряму участь у конфлікті.

Водночас обраний президент Дональд Трамп заявляв про бажання встановити більш теплі стосунки з російським президентом Володимиром Путіним.

Рекс Тіллерсон, якого планують запросити на посаду держсекретаря недавно заявив, що не підтримує будь-які санкції. За його словами, "вони не ефективні, якщо не застосовуватимуться надзвичайно ефективно, а цього складно домогтися".

Санкції Заходу проти Росії, запроваджені після анексії Криму та кризи на Донбасі, є наймасштабнішими, що їх коли-небудь переживала Російська Федерація.

На сьогодні до "чорного списку" США і Євросоюзу, а також ще 13 країн, серед яких Канада, Австралія, Японія, Швейцарія входить 146 осіб та 37 компаній.

Новини на цю ж тему