У ЄС погодилися з пропозиціями Нідерландів щодо асоціації з Україною

Марк Рютте Копирайт изображения EPA
Image caption За словами Рютте, досягнення домовленостей з ЄС щодо України було нелегким

Лідери ЄС досягли компромісу з Нідерландами щодо пропозицій прем'єр-міністра Марка Рютте, які внесуть в додаток до угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів заявив, що тепер у нього є необхідні гарантії, щоб передати угоду до голландського парламенту в п'ятницю.

"Я боротимусь, щоб отримати більшість в парламенті. Але це не буде легко. Ми повинні наполегливо працювати для ухвалення рішення", - сказав пан Рютте.

В окремому документі серед доповнень, які вніс пан Рютте, є запевнення, що угода не надає Україні статус кандидата країни для приєднання до Союзу, а також не є зобов'язанням для надання такого статусу для України в майбутньому.

Крім того, угода не передбачає гарантію колективної безпеки або додаткових грошей для України. Також є вимога про боротьбу Києва з корупцією.

Нідерланди - єдина країна із 28 членів ЄС, що не ратифікувала угоду про асоціацію з ЄС.

У разі схвалення, угода послужить прикладом одностайності ЄС перед Росією, а також сприятиме розвитку торгівлі і співпраці зі Східною Європою.

"Тепер ЄС виступить єдиним фронтом проти політики Росії, яка несе дестабілізацію'', - сказав пан Рютте.

Прем'єр Нідерландів заявив, що угода має важливе значення для національної та геополітичної ситуації, в умовах кризи в Україні та анексії Криму Росією.

У квітні в Нідерландах пройшов консультативний референдум, на якому більшість виборців висловилися проти ратифікації угоди щодо асоціації між ЄС та Україною. Через те, що явка на ньому склала більше 30%, уряд зобов'язався ще раз розглянути питання угоди.

 

Новини на цю ж тему