Білий дім: Путін особисто керував хакерськими атаками

Володимир Путін Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Білому домі вважають, що президент Путін контролював хакерські атаки

В адміністрації президента США заявили, що Володимир Путін міг брати безпосередню участь в хакерській операції, метою якої було втручання у вибори в США.

Радник президента Барака Обами Бен Роудс заявив, що пан Путін жорстко контролює будь-які операції з боку російського уряду. Отже, він знав про те, що відбувається.

"Все, що нам відомо про те, як діє Росія, і як Путін контролює свій уряд, вказує на те, що, якщо йдеться про масштабне електронне втручання на зразок цього, то ми говоримо про найвищі поверхи влади", - сказав пан Роудс.

Речник Білого дому Джош Ернест додав, що, на його думку, факт участі в цьому пана Путіна - очевидний.

Президент Барак Обама заявив, що Вашингтон буде вживати заходи проти російських хакерів, які намагалися втрутитися у виборчий процес в США.

"Немає жодних сумнівів в тому, що коли іноземний уряд намагається вплинути на чистоту наших виборів, ми повинні вжити заходів", - сказав Барак Обама в інтерв'ю радіостанції NPR.

"Деякі з них (заходів) можуть бути цілком явними, і про них буде відомо. А про деякі - ні", - пояснив пан Обама.

Російські офіційні особи багаторазово заявляли про свою непричетність до хакерських атак.

У четвер в Кремлі вкотре з обуренням відкинули припущення про те, що пан Путін диригував викраденням даних, щоб вплинути на підсумок виборів президента США.

Новини на цю ж тему