Порошенко: компроміс ЄС і Нідерландів - це вимушений крок

Петро Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Петро Порошенко вважає, що Україна зберігає свою принципову позицію

Президент Петро Порошенко назвав вимушеним, але необхідним кроком компроміс, якого лідери ЄС досягли із Нідерландами щодо угоди про асоціацію із Україною.

Лідери ЄС погодилися із пропозиціями прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, які внесуть в додаток до угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На офіційній сторінці пана Порошенка у Facebook заявили, що Україна цінує зусилля представників Євросоюзу на шляху до ратифікації угоди про асоціацію.

Пан Порошенко наголосив, що це був "вимушений крок, необхідний для досягнення нашої спільної мети, а саме - збереження угоди про асоціацію".

За його словами, Україні вдалося відстояти принципову позицію: не допустити нових переговорів "з невизначеною часовою перспективою", не допустити жодних змін до тексту угоди та її повторної ратифікації всіма країнами-членами.

Пан Порошенко закликав Нідерланди завершити всі процедури, аби угода якнайшвивше набула чинності.

Копирайт изображения EPA
Image caption За словами пана Рютте, досягнення домовленостей з ЄС щодо України було нелегким

Напередодні, після досягнення компромісу, прем'єр-міністр Нідерландів заявив, що тепер у нього є необхідні гарантії, щоб передати угоду до голландського парламенту в п'ятницю.

"Боротимусь, щоб отримати більшість в парламенті. Але це не буде легко. Ми повинні наполегливо працювати для ухвалення рішення", - сказав пан Рютте.

"Єдиний фронт проти політики Росії"

В окремому документі серед доповнень, які вніс пан Рютте, є запевнення, що угода не надає Україні статус кандидата країни для приєднання до Союзу, а також не є зобов'язанням для надання такого статусу для України в майбутньому.

Крім того, угода не передбачає гарантію колективної безпеки або додаткових грошей для України. Також є вимога про боротьбу Києва з корупцією.

Нідерланди - єдина країна із 28 членів ЄС, що не ратифікувала угоду про асоціацію з ЄС.

У разі схвалення, угода послужить прикладом одностайності ЄС перед Росією, а також сприятиме розвитку торгівлі і співпраці зі Східною Європою, зазначив голландський прем'єр.

"Тепер ЄС виступить єдиним фронтом проти політики Росії, яка несе дестабілізацію'', - сказав пан Рютте.

У квітні в Нідерландах пройшов консультативний референдум, на якому більшість виборців висловилися проти ратифікації угоди щодо асоціації між ЄС та Україною. Через те, що явка на ньому склала більше 30%, уряд зобов'язався ще раз розглянути питання угоди.

Новини на цю ж тему