"Батьківщина" не прагне позбавити Савченко мандата - Тимошенко

Надія Савченко Копирайт изображения УНІАН

Фракція "Батьківщина" у Верховній Раді не буде ініціювати позбавлення Надії Савченко депутатського мандата, заявила лідерка фракції Юлія Тимошенко.

"Вона має право своєю дорогою йти. Партія "Батьківщина" не буде ініціювати позбавлення Надії Савченко депутатського мандата, бо люди віддали за неї голоси, і вона має право працювати у Раді", - сказала пані Тимошенко на прес-конференції.

За її словами, якби була можливість повернутися в минуле, то "Батьківщина" все одно включила б Савченко до свого виборчого списку, тому що "тоді потрібно було патріота України рятувати з в'язниці країни-окупанта".

Напередодні стало відомо, що "Батьківщина" вирішила виключити Надію Савченко зі своїх лав.

"Нагадаю, "Батьківщина" проти амністії убивць, переговорів з терористами, проти легалізації бандугрупованнь на Донбасі", - зазначив депутат фракції Ігор Луценко.

У жовтні пані Савченко розповіла, що відвідувала підконтрольні сепаратистам території на Донбасі. За її словами, мета тієї поїздки - налагодити діалог для врегулювання конфлікту та звільнення полонених.

У "Батьківщині" заявили, що депутат Надія Савченко не координує свої дії з партією, а в СБУ сказали, що допитали її про створення так званої "ДНР" як свідка.

Президент Порошенко повідомив, що такі переговори Савченко не несуть користі. В СБУ кажуть, що Савченко обговорювала питання зняття санкцій і амністії бойовиків з главами "ДНР" і "ЛНР".