Російські соціологи помилково заявили про падіння рейтингу Путіна

Володимир Володимирович Путін Копирайт изображения Reuters
Image caption Насправді рейтинг підтримки Путіна дещо зріс, уточнили соціологи

Російський "Левада-центр" попросив вибачення за помилку при публікації останнього опитування про ставлення росіян до президента Володимира Путіна. Соціологи переплутали графи "погіршення" і "поліпшення" й повідомили про різке скорочення числа тих, хто позитивно ставиться до президента.

У вівторок "Левада-центр" повідомив у своєму прес-огляді, що ставлення до президента Путіна погіршилося у третини росіян. Насправді у третини росіян поліпшилося ставлення до глави держави.

Як писали "Ведомости", спираючись на дані центру, 29% опитаних сказали, що за останній час стали гірше ставитися до Володимира Путіна. Ставлення погіршилося навіть більше, ніж під час протестів на Болотній площі, говорив виданню заступник директора "Левада-центру" Олексій Гражданкін. Він наголошував, що інший параметр - схвалення діяльності президента - залишився на високому рівні в 86%.

Сталася помилка, визнав директор центру Лев Гудков. На сайті організації опубліковано заяву з вибаченнями і поясненнями. "Уточнені дані свідчать про зростання в поляризації оцінок Володимира Путіна, але не настільки значною мірою, як це виглядало в таблиці, опублікованій раніше на нашому сайті", - сказано в заяві.

Загалом ставлення до президента Путіна в основної маси опитаних не змінилося, випливає зі скоригованих даних. Ставлення не змінилося у 55% ​​росіян, погіршилося у 14% і поліпшилося у 29%.

Паг Гудков назвав подію технічною помилкою: графи "покращилося" та "погіршилося" соціологи періодично змінюють, оскільки якщо графа стоїть на першому місці, це справляє ефект підказки. При підготовці звіту автори не звернули уваги, що графи переставлені.

На початку вересня "Левада-центр" включили до реєстру некомерційних організацій, що виконують функції іноземних агентів. Приводом стала перевірка міністерства юстиції, яке дійшло висновку, що центр фінансується з-за кордону.

Минулого тижня, коли президенту Путіну поставили запитання про включення "Левада-центру" до списку іноземних агентів, він назвав це "проблемою", а вже наступного дня міністерство юстиції запропонувало виключити організацію з реєстру.

Новини на цю ж тему