Обама про кібератаки: "Без Путіна в Росії нічого не роблять"

Барак Обама Копирайт изображения AP
Image caption Барак Обама підкреслив, що в Росії не так багато рішень, які ухвалюють без відома Володимира Путіна

Президент США Барак Обама розповів, чому він упевнений в тому, що рішення про хакерські атаки на Демократичну партію, ухвалювало найвище російське керівництво.

На питання журналістів про те, звідки він знає, що російський президент Володимир Путін особисто дав розпорядження про організацію кібератак, пан Обама підкреслив роль російського президента в ухваленні формальних та неформальних політичних рішень.

"Не так багато всього відбувається в Росії без [відома] Володимира Путіна. Це досить ієрархічна операція", - заявив Барак Обама на прес-конференції в Білому домі перед початком різдвяних канікул.

Пан Обама також зазначив, що вважає саме "російську версію" найбільш імовірною в історії із хакерською атакою, яку зазнали сервери Демократичної партії.

"Дані розвідки, які я бачив, дають мені велику впевненість в тому, що саме росіяни здійснили цю кібератаку", - пояснив Барак Обама.

За словами американського президента, більш детально про обставини, які підтримають цю версію, скажуть у доповіді розвідки. ЇЇ підготують до 20 січня, коли закінчиться термін його президентських повноважень.

Барак Обама пообіцяв, що всі можливі докази, які може побачити громадськість, будуть у цьому документі.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему