Дівчинку, яка твітила з Алеппо, евакуювали

Копирайт изображения AFP
Image caption Сирійські дерджавні ЗМІ повідомляють, що у неділю автобуси для евакуації заїхали до східного Алеппо, однак протягом кількох годин не змогли виїхати звідти

У понеділок відновилася евакуація людей зі східного Алеппо.Їх вивозять на автобусах у супроводі машин медиків.

Повідомляється, що більше 350 людей вже залишили райони міста, які контролювали повстанці.

Серед тих, хто виїхав, - семирічна Бана Алабед, яка стала всесвітньо відомою після своїх твітів щодо ситуації в Сирії. Про її виїзд повідомили у неурядовій організації Syrian American Medical Society.

Бана Алабед пише в "Твіттері" англійською під ім'ям @AlabedBana. Їй допомагає мама, яка працює вчителькою. У своїх повідомленнях вони описували життя в місті.

Копирайт изображения @ALEBEDBANA
Image caption Серед тих, хто виїхав, - Бана Алабед, яка писала про ситацію в Алеппо у Twitter

В останньому повідомленні, опублікованому в неділю, мати дівчинки звернулася до турецького прем'єр-міністра та президента: "Будь ласка, зробіть все, щоб перемир'я дотримувалося, й нас визвезли звідси. Ми так втомилися".

Твіти дівчинки з Алеппо привернули увагу всього світу. 5 грудня вона раптово зникла з соціальних мереж, але пізніше стало відомо, що вона в безпеці.

Тисячі людей все ще очікують на евакуацію з Алеппо - у важких умовах та майже без медикаментів.

Також зазначається, що ООН домовилася про спостереження за операцією по вивезенню людей з Алеппо.

До затримок із евакуацією, за повідомленнями, призвели суперечки про вивезення цивільних із двох районів у провінції Ідліб, які контролює уряд.

У неділю Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, розташований у Британії, повідомив, що угруповання повстанців, раніше відоме як "Фронт ан-Нусра", не дозволило автобусам заїхати у два підконтрольні уряду райони в провінції Ідліб.

Новини на цю ж тему