Голова правління Приватбанку: "Я не бачу проблем для клієнтів"

приватбанк Копирайт изображения UNIAN
Image caption За даними Олександра Дубілета, щоденні зняття готівки з банкоматів зараз складають до 2 млрд грн

У "Приватбанку немає якоїсь надзвичайної активності", - заявив перший заступник голови Нацбанку Яків Смолій. І додав, що всі відділення банку працюють у штатному режимі, непередбачуваних ситуацій в роботі системи немає.

На спільній конференції представники Приватбанку та НБУ завірили, що співпраця налагоджена і сторони докладають всіх зусиль, аби передача банку мінфіну пройшла спокійно, а незручності для клієнтів були мінімальні.

Сервіси оплати комунальних послуг та система Приват24 працюватимуть в звичайному режимі, запевнив пан Смолій.

Він також повідомив, що у територіальних управліннях банку працюють представники антикризової команди. Вони здійснюють перерахунок каси, "щоби визначити баланс, виявити залишки та передати банк новому власнику".

У свою чергу голова правління Приватбанку Олександр Дубілет заявив, що пріоритетом головних акціонерів банку - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова - є виконання зобов'язань банку перед клієнтами.

Він також нагадав, що рішення щодо зміни власника Приватбанку багато в чому зумовила інформаційна атака на банк. Проте, за його словами зараз не час з'ясовувати стосунки.

"Ми потім напишемо свої мемуари, в яких розкажемо, хто почав яку атаку і для чого. Зараз це не потрібно", - сказав пан Дубілет.

За словами голови правління Приватбанку, всі банкомати заповнені готівкою.

Щоденні зняття готівки з банкоматів зараз складають до 2 млрд грн. Як сказав пан Дубілет, "такого не було навіть в період військових дій, тоді було 1,700 - 1,800 млрд грн".

Він запевнив, що "немає жодної платіжної інструкції клієнтів, яку би не було нами виконано на момент передачі банку в руки мінфіну".

За даними Олександра Дубілета, Приватбанк обслуговує 18 млн фізичних осіб, тому якісь нюанси під час переходу можуть виникнути, проте банк вирішить всі проблеми, запевнив голова правління.

Утім, зміни в Приватбанку вплинуть на юридичних осіб. Платежі відправлені сьогодні, будуть здійснені завтра о 9 ранку, попередив він.

"Фізичні особи не мають відчути якихось проблем", - сказав Олександр Дубілет.

Нового голову правління банку Олександра Шлапака він оцінив як "дуже досвідчену людину".

Свого часу пан Шлапак працював керівником Львівського регіонального управління Приватбанку.

"Його поважають у банку. З ним будуть працювати", - сказав Олександр Дубілет.

Голова правління банку підкреслив, що між Приватбанком та НБУ налагоджено взаємодію, і сказав: "Я хочу, щоби меми "вдаримо рахівницею по планшетах", виявилися неправдою".

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що до проблем банку призвела його "невиважена кредитна політика". За оцінкою НБУ, частка кредитів, виданих за оцінкою пов'язаних осіб, складає понад 90%.

"Вважати, що це виведення за кордон в офшори - ні, я би так не говорив, - пояснив Яків Смолій. - Більшість кредитів було видано компаніям, які працюють в Україні".

Новини на цю ж тему