Французький суд визнав главу МВФ Лагард винною в халатності

Кристин Лагард Копирайт изображения Getty Images

Французький суд визнав главу Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард винною в халатності, допущеної, коли вона була міністром економіки Франції в 2008 році.

Суд не призначив пані Лагард покарання. Але її адвокати вже заявили, що не виключають апеляції на рішення суду.

Приводом для порушення справи стала історія, відома у ЗМІ як "справа Тапі" - за іменем бізнесмена Бернара Тапі. Він подав до суду на банк Credit Lyonnais, який в 1990-х роках належав державі.

Суперечка між бізнесменом і банком перебувала під контролем міністерства фінансів. У 2008 році Тапі через арбітражний суд домігся виплати з держбюджету компенсації у 404 млн євро.

Це рішення викликало у Франції негативну реакцію, а опозиція звинуватила Лагард у тиску на суд. В результаті рішення суду було оскаржене, а Тапі сам потрапив під підозру в шахрайстві.

Крістін Лагард спочатку проходила у справі свідком - слідчі наголошували, що вона не мала особистої вигоди зі "справи Тапі". Проте в березні 2013 року в квартирі Лагард пройшов обшук, а в грудні 2015 роки її залучили до суду як обвинувачену.

Крістін Лагард зайняла пост глави МВФ після скандалу з Домініком Стросс-Каном, якого арештували в травні 2011 року в Нью-Йорку за підозрою в спробі зґвалтування покоївки.

Новини на цю ж тему