Росія: 49 людей померли від отруєння "Глодом"

Магазин в Россії Копирайт изображения Getty Images
Image caption На відміну від офіційно зареєстрованого алкоголю, для побутової хімія та медичних засобів не потрібен акциз на алкоголь

Через отруєння контрафактним засобом для ванни "Глід" в Іркутську померли 49 людей з 57 ушпиталених, повідомляє місцева прокуратура.

За даними відомства, всі постраждалі випили підроблений концентрат для прийняття ванн "Глід", який продавався за ціною 40 рублів за маленьку пляшку. Він мав би містити етиловий спирт, натомість в рідині виявили смертельно небезпечний метиловий.

У ніч проти 19 грудня стало відомо, що 19 ушпиталених внаслідок отруєння померли. Протягом дня померли ще понад 20 постраждалих.

Слідчі органи порушили справу за статтею про виробництво, зберігання і продажу небезпечних продуктів, які стали причиною загибелі людей. Максимальне покарання за цією статтею становить 10 років колонії.

Поліція стверджує, що вже знайшла підпільний цех з виробництва підробного засобу. Двох його ймовірних власників затримано, їхні імена не розголошуються.

Загалом в цеху знайшли 47 каністр "Глоду" на метиловому спирті.

В Іркутській області оголошено режим надзвичайної ситуації. Продаж будь-яких засобів, що містять спирт і формально не є алкогольними напоями, тимчасово заброронено.

У такий спосіб регіональна влада сподівається уникнути нових отруєнь.

Росалкогольрегулювання раніше повідомляло, що росіяни споживають від 170 млн до 250 млн літрів лосьйонів та настоянок щороку, а попит на них зростає майже на 20% на рік.

Це пов'язано з тим, що такі продукти не потрібен акциз на алкоголь. Завдяки своїй ціні лосьйони, побутова хімія та медичні засоби з вмістом спирту для багатьох привабливіші за алкоголь.

Як відзначають фахівці, довести, що виробники випускають алкоголь, а не ліки та косметику з використанням спирту, практично неможливо.

За оцінками деяких фахівців, понад 10% росіян регулярно споживають медичні настоянки та косметичні лосьйони не за призначенням.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вимагає посилити обіг таких засобів і повністю вилучити їх з продажу або вести облік так само, як і офіційно зареєстрованих алкогольних напоїв.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему