Проект “Стіна” фінансували менше, ніж наполовину - ДПСУ

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Землерийна машина копає протитанковий рів за проектом облаштування російсько-українського державного кордону "Стіна" в районі пропускного пункту "Гоптівка" (Харківська область)

Голова Держприкордонної служби Віктор Назаренко розповів, що на проект "Стіна" на кордоні з Росією протягом двох років виділялося значно менше коштів, ніж було заплановано.

"У 2015-му з бюджету при проекті майже один мільярд гривень були виділені лише 400 мільйонів. Цього року при проекті 1,200 млрд грн нам виділено лише 200 мільйонів, на сьогодні профінансовано 175 млн", - відзначив Віктор Назаренко в інтерв'ю виданню "Голос України".

Він додав, що також існують проблеми з виділенням під проект земельних ділянок - так званих земель оборони уздовж лінії кордону з Росією.

Попри це, за словами голови Прикордонної служби, на Харківщині проект "Стіна" облаштували вже більше ніж на 50%.

"Зараз тривають планові заходи з його виконання на території Харківської і Луганської областей. Наприклад, у Харківській області виконано вже понад 50% робіт. У Луганській області роботи тільки розпочали. А ділянку відділу "Дергачі", на Харківщині, використали як полігон для випробування технічних новацій, котрі зараз спільно із науковцями впроваджуємо на нашому кордоні", - пояснив пан Назаренко.

Загалом на українсько-російському кордоні вже облаштовано 264,6 км протитанкових ровів, 111,8 км рокадних доріг, 40,6 км контрольно-слідової смуги, 75,7 км загороджувального паркана. Прикордонники придбали й використовують чотири бойові модулі.

"Після запровадження системи візуально-технічного спостереження на тих ділянках, які облаштували -- зокрема, на відділі "Дергачі" та сусідніх, кількість порушень мінімізована", - запевнив керівник прикордонників.

Проект "Стіна" був започаткований у 2014 році і мав на меті облаштування кордону з Росією. Реалізувати його планували за чотири роки, а його вартість оцінювалася у вісім мільярдів гривень.

Пізніше проект критикували через нібито нецільову розтрату коштів і повільну реалізацію. У Держприкордонслужбі звинувачення заперечували.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему