Адміністрація Порошенка: заяви Онищенка є брехнею

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua

В Адміністрації президента звинувачення депутата Олександра Онищенка на адресу Петра Порошенка назвали "вигадкою підозрюваного".

"Усі заяви, що прозвучали з вуст обвинуваченого в корупції нардепа Онищенка, є брехнею, не підкріпленою жодними доказами", - йдеться у відповіді АП на запит ВВС Україна.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Олександр Онищенко заявив, що перебуває на території Німеччини, куди надійшов ордер на його арешт з України

У середу, 21 грудня, депутат Олександр Онищенко звинуватив президента Петра Порошенка у корупції, підкупі парламентарів та використанні правоохоронних органів для тиску на бізнесменів та політиків.

"Кампанія проти керівництва країни"

На Банковій вважають, що пан Онищенко розгорнув "голослівну, не підкріплену доказами, дискредитаційну кампанію проти керівництва України".

"Заяви, зроблені Олександром Онищенком, не відповідають дійсності, є вигадкою підозрюваного, а його мотиви - більше, ніж очевидні. Саме брехня стала ключовим елементом, головною технологією його захисту, ключовим прийомом, який використовує Онищенко задля політизації своєї кримінальної справи і уникнення відповідальності", - зазначили в Адміністрації президента.

Там вважають, що пан Онищенко намагається видати себе за нібито жертву політичних репресій і співпрацює з російськими спецслужбами.

Президент Порошенко зацікавлений в поверненні Олександра Онищенка в Україну і в тому, щоб НАБУ якнайшвидше поставило крапку в розслідуванні його справи і передало її до суду, зазначили в АП.

"Всі були б щасливі"

Свої звинувачення Олександр Онищенко оприлюднив під час відеоконференції, перебуваючи, за його словами, на території Німеччини. Після того, як Верховна Рада зняла з пана Онищенка недоторканність, він залишив територію України.

"Петро Олексійович (Порошенко. - Ред.) сьогодні узурпував владу в Україні. Всі правоохоронні органи йому підкоряються, він їх використовує в рейдерських захопленнях", - заявив Олександр Онищенко.

Він додав, що правоохоронні структури "допомагають йому у зароблянні грошей - через наїзди, через кримінальні справи на бізнесменів і народних депутатів", - сказав він.

Копирайт изображения President of Ukraine
Image caption Олександр Онищенко стверджує, що в Україні за президентства Петра Порошенка "з'являється монархічна влада"

Пан Онищенко розповів, що "президент та його оточення", до якого він, зокрема, зарахував депутата парламенту Ігоря Кононенка, "встановлюють всюди контроль над (державними. - Ред.) підприємствами".

Так само він заявив, що "оточення президента" разом з СБУ контролює постачання вугілля та енергопродуктів з непідконтрольних територій Донбасу.

Ігор Кононенко, якого вважають одним з найближчих соратників президента, раніше називав звинувачення пана Онищенка "абсолютною брехнею".

Пан Онищенко звинуватив чинну владу у безпрецедентному тиску на український бізнес. Крім того, Олександр Онищенко звинуватив Петра Порошенка у "приватизації парламенту".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пан Онищенко каже, що президент використовував фінансовий ресурс для організації потрібних йому голосувань

За словами Олександра Онищенка, для "фінансування" ухвалення законів, які потрібні були пану Порошенкові для "укріплення його влади", використовувалися гроші, зароблені на "енергетичних схемах". Крім того, за його словами, ці кошти йшли на "війну проти прем'єр-міністра Яценюка".

Співпраця з Америкою

Олександр Онищенко сказав, що правоохоронні органи США "вийшли на нього", і в рамках спілкування з американським мін'юстом він уклав "контракт" з цим відомством.

Депутат стверджує, що наприкінці листопада він зустрічався з американськими правоохоронцями і передав їм матеріали, які свідчать про протиправну діяльність Петра Порошенка.

"Контракт полягає в тому, що все, що я говорю, і всі дані, які я передаю щодо корупції президента, не будуть обернуті проти мене", - пояснив він, продемонструвавши журналістам тристорінковий документ.

Копирайт изображения ЕРА
Image caption Олександр Онищенко каже, що про припинення дії "контракту" з американським мін'юстом йому нічого не відомо

Минулого тижня у міністерстві юстиції США заявили, що не мають планів щодо подальших зустрічей з паном Онищенком.

"Зазвичай мін'юст не коментує подібні зустрічі, проте у світлі рішення пана Онищенка публічно говорити на цю тему ми можемо констатувати, що міністерство юстиції США не планує проводити подальші зустрічі з паном Онищенком", - йдеться у заяві речника цього відомства, яку опублікувала Радіо Свобода.

У свою чергу, на питання ВВС Україна про припинення подальших контактів між ним та мін'юстом США пан Онищенко заявив, що не має інформації про припинення дії цього контракту.

"Я так розумію, після 20 (січня 2017 року. - Ред.), коли новий президент Америки вступить у свої повноваження і буде створено нову адміністрацію, в тому числі поміняється керівництво спецслужб, ця історія матиме продовження", - сказав він.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пан Онищенко обіцяє передати наявні у нього матеріали українським правоохоронцям

Пан Онищенко пообіцяв надати українським правоохоронцям наявні у нього докази правопорушень з боку представників української влади.

Крім того, Олександр Онищенко назвав інформацію українських правоохоронців про наявність у нього російського паспорта "маячнею, вигаданою СБУ".

Разом з тим, він кілька разів уник відповіді на питання про наявність у нього паспортів інших країн. Раніше ЗМІ повідомляли про можливу наявність у пана Онищенка паспорта громадянина Греції.

Українські правоохоронці звинувачують Олександра Онищенка у привласненні державного майна в особливо великих розмірах, вчиненому у складі злочинної організації. Силовики кажуть, що сума завданих державі збитків у цій справі складає майже три мільярди гривень.

Крім того, у Службі безпеки України кажуть, що в діях пана Онищенка наявні ознаки державної зради. Утім, такої підозри депутатові наразі формально не оголошували. Сам Олександр Онищенко заперечує звинувачення на свою адресу.

Новини на цю ж тему