Екс-правління Приватбанку звинувачує у проблемах Гонтарєву

Гонтарєва Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-правління Приватбанку має претензії до Гонтарєвої

Представники колишнього правління Приватбанку заперечили інформацію про неефективне керівництво та розповіли про начебто політику НБУ на "знищення банку".

Низка представників екс-правління націоналізованого Приватбанку написали спеціальну статтю, в якій спробували пояснити своє бачення проблем банку і відкинути версію, озвучену владою.

Статтю опублікували на сайті "Української правди". Її текст також розмістили низка колишніх топ-менеджерів Приватбанку, зокрема Олег Гороховський та Дмитро Дубілет.

Старе керівництво заперечує свою провину у доведенні банку до важкого фінансового стану та вказує на проблеми, які останні кілька років створював регулятор.

Приватбанк націоналізували 19 грудня після тривалих перемовин з власниками та спеціального засідання уряду та РНБО.

Копирайт изображения Reuters

Це було пов'язане зі складним фінансовим становищем установи. Й це загрожувало роботі всієї банківської системи України.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що проблеми Приватбанку виникли через непродуману політику його керівництва. Нібито 97% кредитів банку були видані "пов'язаним особам".

А нестача капіталу банку на момент націоналізації нібито склала 148 мільярдів гривень.

Позиція екс-правління

У спільній заяві колишнього правління вказано, що раніше вони мовчали, щоб не піднімати зайву паніку серед клієнтів банку.

"Звучить думка, що акціонери вивели цю астрономічну суму за кордон. Насправді, цей розрив утворився у результаті того, що НБУ різко, як ми вважаємо, несправедливо змінив політику обліку заставного майна", - йдеться у статті.

Так вони відповіли на закид щодо недостачі капіталу у 148 мільярдів.

На думку екс-правління, зміна політики обліку позбавила банк права враховувати заставу на 142,8 мільярда гривень.

Зокрема, серед іншого, вони наводять приклад "Дніпро-Арени", який за новими правилами НБУ нібито оцінив у заставну вартість нуль гривень.

Також екс-правління не погоджується з твердженням, що понад 97% кредитів видані "пов'язаним особам".

"Зараз практично всі українські підприємства погано обслуговують кредити. Це відбувається через глибоку економічну кризу в країні", - йдеться в заяві.

При цьому вони вказують, що НБУ нібито змінив міжнародні стандарти визначення пов'язаних осіб, звідси і проблеми.

Вони заявляють, що за останнім звітом від аудиторів PricewaterhouseCoopers щодо Приватбанку, у нього у кредитному портфелі на пов'язаних осіб припадало всього 17,7%.

"Але в якийсь момент НБУ змінив правила й оголосив, що буде самостійно "експертно" визначати пов'язаних осіб", - стверджують колишні керівники.

Окрім того, за твердженням колишнього правління, НБУ нібито використовував рефінансування як інструмент тиску на Приватбанк.

Приватбанк у 2014-2015 роках покрив 63% відтоку депозитів зі своїх резервів, а 37% - за рахунок рефінансування.

Тому вони заперечили, що рефінансування виводили в офшорні зони.

При цьому вони стверджують, що рефінансування НБУ надавалось Приватбанку на менщ вигідних умовах, ніж іншим.

Наостанок колишні представники банку заявили, що вони пережили низку інформаційних атак, до яких могли мати стосунок люди з НБУ.

"З приходом до влади, Гонтарєва проводила цілеспрямовану політику зі знищення нашого банку", - резюмували екс-представники Приватбанку.

Раніше Валерія Гонтарєва заявила, що майже 97% всього кредитного портфелю юридичних осіб Приватбанку належало "пов'язаним особам".

"Найбільша загроза була в тому, що ці кредити були видані на компанії, які не вели операційну діяльність і не мали активності. І цей портфель кредитів складав тоді 150 млрд грн. Це мабуть 40% монетарної бази нашої країни," — сказала пані Гонтарева.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему