Єгипет відкликав проект резолюції ООН щодо ізраїльських поселень через Трампа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Плакат у Тель-Авіві на знак підтримки Дональда Трампа, листопад 2016 року

Єгипет несподівано відкликав свій проект резолюції ООН і засудив розширення ізраїльських поселень на Західному березі ріки Йордан. Це сталося після того, як обраний президент США Дональд Трамп висловися проти такої резолюції.

Раніше представник чинної адміністрації Барака Обами розповів ВВС, що американська делегація в ООН мала намір утриматися від голосування, що дозволило б ухвалити невигідну Ізраїлю резолюцію.

Як повідомляє Reuters, ізраїльська влада через це звернулася до Дональда Трампа з проханням вплинути на ситуацію.

Заява Трампа

У своїй заяві пан Трамп наголосив, що "мир між ізраїльтянами та палестинцями настане лише через прямі переговори між обома сторонами, а не через нав'язування умов Організацією об'єднаних націй".

На його думку, ініційована Єгиптом резолюція "ставить Ізраїль у дуже невигідну позицію на переговорах і є вкрай нечесної для ізраїльтян".

Після оприлюднення заяви, Єгипет відкликав проект резолюції, який Радбез ООН планував розглянути у четвер.

Резолюція мала на меті закликати Ізраїль припинити будівництво нових поселень на Західному березі, що, на думку авторів документу, порушує міжнародне право.

Єгипетська влада також контактувала з Дональдом Трампом щодо цього питання - адміністрація президента Єгипту Абделя Сісі повідомляє, що він телефонував майбутньому лідеру США. Під час розмови політики домовилися, що нова американська влада спробує владнати проблему з поселеннями.

Наразі невідомо, чи буде Єгипет пробувати повернути проект резолюції на розгляд ООН.

Сполучені Штати зазвичай накладали вето на рішення ООН, які засуджують активність Ізраїлю на спірних територіях, однак, за неофіційною інформацією, в останній місяць адміністрація Барака Обами вирішила відмовитися від такої практики.

Дональд Трамп формально стане президентом США 20 січня.

Територія на Західному березі ріки Йордан є предметом спору між ізраїльтянами та палестинцями після Шестиденної війни 1967 року.

Новини на цю ж тему