Росія непокоїться через радянські пам’ятники в Польщі

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Польщі можуть ухвалити закон, який спростить процедуру демонтажу радянських пам'ятників

Міністерство закордонних справ Росії попередило, що нові норми законодавства Польщі про заборону пропаганди комунізму можуть призвести до масового винищення радянських і російських пам'ятників, що, у свою чергу, може ще більше ускладнити відносини Москви і Варшави.

У Польщі готуються ухвалити норми, які забороняють "пропаганду комунізму або іншого тоталітарного ладу".

У повідомленні на офіційному сайті російського МЗС йдеться про те, що польській стороні варто утриматися від "необдуманого кроку, щоб уникнути додаткових ускладнень в наших і без того непростих двосторонніх відносинах".

Російські дипломати оприлюднили таку заяву через демонтаж пам'ятника подяки радянським воїнам у місті Ланьцут.

Законопроект, який би спростив процедуру демонтажу пам'ятників радянської епохи, обговорювався ще за президента Леха Качинського в 2007 році.

Тоді остаточне рішення не ухвалили, проте нечисленні випадки демонтажу і перенесення пам'ятників радянським військовим щоразу викликали негативну реакцію російського МЗС: так було і з пам'ятником генералу Черняхівському в Пенєнжно, і з рішенням польської влади перенести 200 пам'ятників у музей.

Росія вважає меморіали, присвячені радянським солдатам, даниною пам'яті жертвам, яких зазнав Радянський Союз при звільненні Європи від нацистів у Другу світову війну.

Однак для багатьох громадян Польщі ці пам'ятники служать нагадуванням про скоординоване вторгнення Гітлера і Сталіна в 1939 році і про більш ніж чотири десятиліття панування комуністичного режиму в країні.

Новини на цю ж тему