У Сербії померла стюардеса, яка вижила при падінні літака з 10 км

Копирайт изображения AP
Image caption Весна Вулович говорила, що у неї - дев'ять життів, як у кішки

У Сербії у віці 66 років померла стюардеса Весна Вулович, яка вижила під час катастрофи літака Douglas DC-9 авіакомпанії Yugoslav Airlines і потрапила до Книги рекордів Гіннесса як людина, що пролетіла 10 км без парашута і залишилася живою..

Як повідомило сербське телебачення, її знайшли мертвою у власній квартирі в Белграді. Причина смерті поки не встановлена.

Пані Вулович працювала на рейсі JAT367, що розбився 26 січня 1972 року в горах тодішньої Чехословаччини. Решта 27 пасажирів і членів екіпажу загинули.

Як припускають, тоді Весну Вулович у салоні придавило візком з закусками і напоями у хвості літака. Хвостовій відсік впав у лісі на покриті снігом гілки, що пом'якшило падіння.

Її крики почув місцевий лісник Бруно Гонке і врятував жінку.

У лікарні Вулович впала в кому на 10 днів. У неї був перелом тазу, хребта, обох ніг і декількох ребер. Курс лікування зайняв 16 місяців.

Потім Весна Вулович повернулася на роботу в Yugoslav Airlines, однак уже як працівниця бюро, а не стюардеса.

У 1985 році її рекорд самого висотного падіння без парашута визнала Книга рекордів Гіннесса.

Причину аварії літака так і не встановили, попри те, що у багажному відсіку було виявлено вибуховий пристрій.

У рідній Сербії Весна Вулович набула популярності і згодом використовувала найменшу можливість висловлюватися з політичних питань.

Її звільнили з авіакомпанії у 1990 році за участь у протестах проти тодішнього голови президії і майбутнього президента Сербії Слободана Мілошевича.

Протягом наступних 25 років пані Вулович продовжувала засуджувати націоналістів.

"Я як кішка, у мене дев'ять життів, - говорила вона в інтерв'ю New York Times. - Але якщо націоналістські сили в цій країні візьмуть верх, моє серце розірветься".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему