Український омбудсмен домоглася зустрічі з кримськими в'язнями

Валерія Лутковська Копирайт изображения UNIAN

Уповноважений ВР України з прав людини Валерія Лутковська разом з омбудсменом РФ відвідала в окупованому Криму трьох українських в'язнів, серед яких - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. Про це у Facebook повідомив керівник Секретаріату українського омбудсмена Богдан Крикливенко.

"Це сталося, ми в Сімферополі! Після 3 місяців, і особливо тяжких 2 останніх діб переговорів нам вдалося отримати можливість зустрічі із політичними в'язнями, які тримаються в Криму, а також тими засудженими, хто звернувся з проханням про передачу на материкову частину", - зазначив він.

За його словами, українська сторона просила зустрічі із 42 особами, але надали можливість зустрітися із трьома, в тому числі із Ахтемом Чийгозом, додав пан Крикливенко.

Заступнику голови Меджлісу інкримінують участь у "масових заворушеннях" біля будівлі Верховної ради Криму в Сімферополі у лютому 2014.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що переслідування у Криму стали наслідком "послідовної і рішучої позиції" кримськотатарської громади на захист територіальної цілісності України.

Новини на цю ж тему