Бойовики заявили про готовність звільнити двох полонених до свят

Обмін полоненими Копирайт изображения unian
Image caption Обмін полоненими. Фото жовтень 2015 року.

У самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" заявили про готовність звільнити двох полонених жінок - Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак. Про це повідомляють інформаційні ресурси "ДНР" і "ЛНР" з посиланням на заяву керівників цих утворень Олександра Захарченка і Ігоря Плотницького.

Звільнених жінок вони планують передати депутату Надії Савченко, щоб активізувати процес обміну полоненими.

"Як жест доброї волі, напередодні Нового року і Різдва, ми без будь-яких умов передаємо представнику народу України Надії Савченко двох жінок - Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак", - йдеться у повідомленні.

В заяві зазначили, що спроби Надії Савченко зрушити з "мертвої точки" процес обміну полоненими натикається на "люту критику офіційної київської влади". У самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" кажуть, що відкриті до діалогу з "представниками здорової частини українського народу".

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", в СБУ заявили, що радіють будь-якому звільненню полонених.

У жовтні Надія Савченко розповіла, що відвідувала підконтрольні сепаратистам території на Донбасі. За її словами, мета тієї поїздки - налагодити діалог для врегулювання конфлікту та звільнення полонених.

Президент Петро Порошенко заявив, що такі переговори Савченко не несуть користі. В СБУ кажуть, що Савченко обговорювала питання зняття санкцій і амністії бойовиків з главами "ДНР" і "ЛНР". СБУ допитала Савченко.

Новини на цю ж тему